Karlovy Vary chystají rekonstrukci lázeňské promenády Stará louka

Source
Vladimír Meluzín
Publisher
ČTK
06.05.2006 09:40
Czech Republic

Karlovy Vary

Karlovy Vary - Karlovy Vary připravují rekonstrukci nejrušnější lázeňské promenády Stará louka. Její obnova by měla začít nejpozději do roku 2008 a podle předběžných odhadů se mohou náklady na rekonstrukci necelý kilometr dlouhé zóny pohybovat kolem 100 milionů korun. Město by chtělo část peněz získat z dotací ministerstva pro místní rozvoj a z fondů Evropské unie. ČTK o tom informoval náměstek primátora Petr Keřka.

Stará louka patří po kolonádních prostorách k nejnavštěvovanějším promenádám v lázních. Vede od Tržní kolonády až ke Grandhotelu Pupp a podél ní stojí řada významných historických budov. První etapou, jež musí obnově zóny předcházet, bude letošní rozsáhlá oprava kanalizačního sběrače. "Během přípravy rekonstrukce Staré louky musíme mít jasno, jak se podoba promenády změní. Jde například o to, jestli zachovat zelený pás mezi domy a korytem řeky Teplé, nebo ho odstranit a zónu rozšířit," uvedl Keřka.
Zlepšit se má i podoba dalšího území navazujícího bezprostředně na Starou louku, kterým je Vřídelní kolonáda. Tady bude do oprav město investovat už letos zhruba 5,5 milionu korun. Peníze poslouží k úpravám komunikací a také u Vřídelní kolonády vzniknou velké sluneční hodiny z kamenné mozaiky. "Asi za 20 milionů korun bude letos rekonstruována i Ondřejská ulice. Po obnově Staré louky vznikne v centru lázní pěší zóna dlouhá téměř dva kilometry," poznamenal náměstek.
Na hezčí prostředí se mohou návštěvníci města těšit i v okolí Alžbětiných lázní. Tady začala za čtyři miliony korun rekonstrukce komunikací ve Smetanových sadech, která bude hotová do konce června. "Bude tady vyměněn povrch parkových cest a plochy před lázněmi. Do parku se vrátí namísto drobných a už značně poškozených kamenných kostek písek, jako je tomu v dalších karlovarských parcích. Nástupní prostor do lázní pak zkrášlí nová kamenná mozaika," řekl mluvčí magistrátu Jakub Kaválek.
Karlovy Vary mají za sebou v uplynulých třech letech už jednu velkou opravu pěší zóny. Město nechalo za více než 103 milionů korun rekonstruovat třídu T. G. Masaryka vedoucí od likérky Jan Becher k Hlavní poště. Po dokončení průtahu městem by měla dostat postupně novou podobu také rušná Sokolovská ulice procházející čtvrtí Rybáře. Ulice by se měla částečně změnit na pěší zónu.
0 comments
add comment

Related articles