Karlovy Vary budou znovu hledat způsob oprav Alžbětiných lázní

Publisher
ČTK
08.04.2019 16:00
Czech Republic

Karlovy Vary

Karlovy Vary - Karlovým Varům nevyšel další plán, jak získat peníze na financování oprav Alžbětiných lázní. Město chtělo do budovy umístit pobočku vysoké školy a na vybavení získat peníze z programu ReStart. Jenže jednání s lékařskou fakultou Univerzity Karlovy neuspěla. Podle primátorky Andrey Pfeffer Ferklové (ANO) se tak vedení města pokusí hledat další cesty.


"Mysleli jsme si, že by tato budova Alžbětiných lázní byla pro školu úplně nejvhodnější. Bohužel jsme nepočítali s tím, že 3. lékařská fakulta od záměru otevřít zde obor fyzioterapie odstoupí. Takže jednání začnou znovu, zřejmě s jinou vysokou školou, protože se této myšlenky nechceme zatím vzdát," řekla ČTK Pfeffer Ferklová.

Bývalé vedení města připravovalo několik let koncesní řízení na pronájem a rekonstrukci památkově chráněné budovy v centru města. Firmy, které vyhrály, nabídly, že zrekonstruují objekt za 561 milionů, z toho za 450 milionů z peněz města. Společnost Royal Spa by 25 let provozovala v budově lázně a platila by městu nájem. Jenže nové vedení města tento záměr odmítlo a koncesní řízení zrušilo.

Alžbětiny lázně, které jsou posledními veřejnými lázněmi v Karlových Varech, nutně potřebují rekonstrukci i investice do modernizace. Podle Pfeffer Ferklové zatím vedení města nepočítá s uzavřením ztrátového provozu a bude hledat dál cestu, jak najít vhodné řešení rekonstrukce a budoucího provozu. Jasno chce mít vedení města do konce června.
0 comments
add comment

Related articles