Holešov připravuje rekonstrukci smuteční síně, bude mít zelenou střechu

Publisher
ČTK
21.02.2023 14:20
Czech Republic

Holešov

Holešov - Holešov na Kroměřížsku připravuje na letošek rekonstrukci smuteční síně u hřbitova v Grohově ulici. Objekt má špatné izolace, střechou do něj zatéká. Předpokládané náklady činí 12,3 milionu korun, zhruba devět milionů korun z této částky pokryje dotace. Po dokončení úprav bude mít síň takzvanou zelenou střechu, řekl ČTK starosta Rudolf Seifert (BEZPP, za Koalici pro Holešov).


Smuteční síň byla podle něj postavena koncem 80. let minulého století. "Byla zprovozněna v roce 1992 a od začátku ji provází spousta problémů. Jednak ve vztahu k izolaci střech a i celkové izolaci tepelné i právě vodní. Takže tam proběhlo několik úprav a oprav a nyní jsme dospěli k názoru, že by bylo dobré razantně opravit střechu," uvedl starosta.

Na zrekonstruované střeše budou rostliny, nová hydroizolace by měla zajistit, aby jí do budovy nezatékalo. "Rovné střechy jsou problematické ve všech objektech. Takže ta zelená střecha by mohla vyřešit tento problém. Samozřejmě se bude muset dbát na to, aby byly všechny odtokové žlaby i místa řádně čištěny," řekl Seifert. Architektonický vzhled budovy podle něj stavbaři zachovají.

Dalších 1,5 milionu korun letos plánuje holešovská radnice uvolnit na rozšíření kolumbária na hřbitově. "To je klasická věc, kterou město Holešov dělá asi každé tři roky," uvedl starosta. Po dokončení prací by podle něj mělo kolumbárium nabídnout další desítky míst pro uložení uren s popelem zesnulých. Holešov má více než 11.000 obyvatel.
0 comments
add comment