Hodonín hledá městského architekta, nabídky lze podávat v říjnu

Publisher
ČTK
03.10.2019 17:05
Czech Republic

Hodonín

Hodonín - Hodonín hledá městského architekta, který by mohl začít pracovat už koncem roku. Nabídky lze elektronicky nebo v listinné formě podávat do konce října, uvedl v tiskové zprávě mluvčí radnice Josef Horníček. Architekt by měl externě odpracovat ročně asi 600 hodin. Starosta Libor Střecha (Pro Hodonín) ČTK řekl, že funkce dříve ve městě byla a pak zanikla, její obnovení bylo v programovém prohlášení.


Radní schválili výzvu a zadávací podmínky soutěže na pozici architekta města. Starosta uvedl, že dříve byl architekt zaměstnancem úřadu. "Pak se to nějak zrušilo a už se to neobnovilo a my si myslíme, že je to velká škoda. V programovém prohlášení máme, že chceme funkci obnovit," uvedl.

Architekt už ale nebude zaměstnancem úřadu. "Je to pozice, která bude vykonávaná externě. Architekt bude pracovat na základě smlouvy s výpovědní dobou," uvedl vedoucí právního odboru hodonínské radnice Petr Spazier.

Architekt by měl spolupracovat například při přípravě a realizaci investičních akcí města, projektových dokumentacích, ale také by měl poskytovat poradenskou a konzultační činnost vedení radnice a odborům úřadu v oblastech územního plánování, architektury, urbanismu, životního prostředí a památkové péče. "Bude poskytovat také konzultace pro občany, investory a developery. Předpokládá se, že každý rok odpracuje přibližně 600 hodin," uvedl mluvčí města Horníček. Podle něj se tak město přidá přibližně k 80 městům a obcím ČR, které budou mít městského architekta.

Funkci městského architekta v minulém volebním období obnovilo například Brno, kde také dříve architekt byl, ale v roce 2003 skončil. V minulém volebním období vznikla Kancelář architekta města Brna, od července roku 2016 je jejím ředitelem Michal Sedláček, který předtím působil v USA.
0 comments
add comment