Hodonín chce ještě letos začít s rekonstrukcí kina za 70 milionů

Publisher
ČTK
30.07.2019 18:05
Czech Republic

Hodonín


Hodonín - Hodonín chce do konce letošního roku začít rekonstruovat kino Svět asi za 70 milionů korun. ČTK to dnes řekl starosta Libor Střecha (Pro Hodonín). Kino bude zavřené minimálně rok, promítat se bude provizorně v kulturním domě. Budova se bude opravovat zvenku i zevnitř. Město uhradí téměř celé náklady s výjimkou asi milionové dotace z ministerstva kultury na nové promítací zařízení.


Kino je staré desítky let. "Je na hranici bezpečnostních a hygienických norem, proto je potřeba totální rekonstrukce," uvedl Střecha. Nyní se koná výběrové řízení na firmu, která práce provede. Začít by se mělo do konce roku.

Kino bude mít novou fasádu, dělníci ale budou pracovat i uvnitř. "Kromě věcí jako třeba vzduchotechnika, odpady a elektřina jsou v plánu nové sedačky, zázemí, ozvučení, ale vznikne i promítací salon," řekl Střecha. Podle něj se také počítá s vybudováním bezbariérového přístupu do kina.

Po dobu prací bude kino nepřístupné, diváci ale o filmy nepřijdou. "Promítací aparaturu přemístíme do kulturního domu, kde bude rolovací plátno a na něm se bude provizorně promítat v době výluky kina," poznamenal starosta.

Hodonín má bezmála 25.000 obyvatel. Loni v prosinci zastupitelé schválili rozpočet s příjmy 553 a výdaji 634 milionů korun, přičemž více než osmdesátimilionový schodek pokryjí přebytky hospodaření z minulých let.
0 comments
add comment