Do konce října má být jasno, zda Praha získá zpět Štvanici

Publisher
ČTK
20.09.2011 19:00
Czech Republic

Prague

Praha - Do konce října by mělo být jasno, zda a za jakých podmínek se Praze podaří získat zpět ostrov Štvanici. Do té doby pracovní skupina předloží vedení města výsledky jednání o podmínkách odstoupení od smlouvy s nájemcem Meridianspa, řekla dnes ČTK radní Aleksandra Udženija (ODS). Firma již při jednáních na začátku září předběžně souhlasila s tím, že je ochotna smlouvu na revitalizaci ostrova zrušit. Praha chce na místě zbouraného stadionu v zimě zřídit dočasné kluziště.

    Udženija proto nyní čeká na podmínky, za jakých Meridianspa od smlouvy odstoupí. "Doufám, že budou podmínky přijatelné," poznamenala. "Důležité je, že je vůle oboustranná a že to máme potvrzeno písemně," dodala.
    Magistrát a Meridianspa založily komisi, která má podmínky odstoupení dohodnout. Termín byl stanoven do 31. října. "Pokud se nepodaří do tohoto termínu dohodu naleznout, přistoupíme již k právním krokům, abychom to dále neprodlužovali," řekla radní.
    Dodala, že Meridianspa souhlasí i se záměrem magistrátu zřídit na místě, kde stával historický zimní stadion, dočasné kluziště.
    Meridianspa získala ostrov do pronájmu na 88 let asi před deseti roky. Měla ho opravit a postavit na něm sportovní a relaxační centrum s bazénem a lázněmi. Rekonstrukce ale dosud nezačala. Zpozdily ji například spory s nájemcem hokejového stadionu, které soud vyřešil až na začátku letošního roku.
    Na začátku ledna byl ale stadion uzavřen kvůli špatnému technickému stavu, protože se v něm propadla střecha. Stavební úřad Prahy 7 následně na konci května nařídil jeho demolici. S ní ale nesouhlasil například Národní památkový ústav. Kvůli nařízení demolice stadionu podalo sdružení Acta non verba na Udženiji trestní oznámení. Policie je prověřila, pochybení ale neshledala.
    Vedení Prahy se poté rozhodlo, že chce Štvanici opravit samo a znovu na něm zřídit ledovou plochu, na které by se mohl opět hrát hokej. Udženiji rada uložila, aby do dnešního dne dojednala s Meridianspa případné odstoupení od smlouvy.
    Na stadionu vyrostlo několik generací hokejistů a krasobruslařů, mimo jiné zde trénovala slavná krasobruslařka Ája Vrzáňová. Celkem byla Štvanice dějištěm čtyř mistrovství světa v hokeji, a to v letech 1933, 1938, 1947 a 1959.
0 comments
add comment

Related articles