Developer plánuje v bývalé Tesle stavět byty i obchodní dům

Publisher
ČTK
05.06.2018 08:30
Czech Republic

Pardubice

Pardubice - Pardubice bývalý areál Tesla nejdřív pronajmou, poté prodají. Investor ale musí do čtyř let získat stavební povolení. Město již má zájemce, který tam chce stavět obchodní centrum nebo byty. Novinářům to dnes řekl primátor Martin Charvát (ANO).


Developerská společnost Linkcity již městu předložila podrobnou studii zástavby areálu o rozloze 2,5 hektaru. Navrhuje v něm obchodní centrum, polyfunkční dům, viladomy, rezidenční bydlení a rodinné domy. Nájemní prostory by mohla využít nedaleká nemocnice nebo hokejový klub, který by tam ubytovával své hosty.

Opuštěný areál, který je špatně dopravně dostupný, napojí na okolní silnice kruhová křižovatka. Podle náměstkyně primátora Heleny Dvořáčkové (ANO) vznikne i dostatek parkovacích míst. Investor mimo jiné musí postavit parkovací dům pro návštěvníky nemocnice.

"Pokud se investorovi podaří získat právoplatné územní rozhodnutí, může začít proces prodeje, má na to čtyři roky," řekla Dvořáčková. Město nyní zveřejňuje záměr pronájmu a prodeje, mohou se tak přihlásit ještě další zájemci.

Bývalá továrna je opuštěná od konce 90. let. Areál chtěla přestavět na přelomu tisíciletí firma Foxconn. Nakonec jej prodala kraji za korunu. Pardubice ještě musí celou transakci projednat s krajem, od kterého v roce 2012 areál město dostalo. Majetek Pardubice převzaly s podmínkou, že k němu a do sousední krajské nemocnice vybudují dopravní napojení a také parkoviště.

"Musíme se s krajem domluvit, dodržet podmínky, ke kterým jsme se zavázali,"
řekl Charvát.
0 comments
add comment

Related articles