Cheb nabídne bývalý kulturní dům na Zlatém vrchu k využití školám

Publisher
ČTK
05.08.2021 08:15
Cheb - Bývalý kulturní dům na sídlišti Zlatý vrch chce město Cheb využít pro potřeby škol. Možnost získat na rekonstrukci dotaci zásadně omezuje podmínka jeho nekomerčního využití. Proto město připraví projekt využití pro svá školská zařízení a bude žádat o dotaci na rekonstrukci, řekl ČTK starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).


"Jakákoliv forma záchrany kulturního domu na Zlatém vrchu je velmi nákladná, protože pokud si vezme jen opravu pláště a zařízení budovy, tak se bavíme o desítkách milionů korun. Což je pro město bez dotace nezvládnutelné. Veškeré dotační tituly ale počítají s nekomerčním využitím. Proto je logické ho nabídnout našim příspěvkovým organizacím," uvedl Jalovec.

Zájem projevila 3. základní škola a Dům dětí a mládeže Sova. Základní škola by zde mohla získat zázemí pro školní družinu, některé kroužky nebo i aulu, kterou škola zatím postrádá. Dům dětí a mládeže by zde zase mohl provozovat některé technické kroužky.

Město zvažovalo i demolici objektu, který je roky nevyužívaný, a je tak cílem vandalů či bezdomovců. Jenže jde o betonový skelet z 80. let, jehož demolice by byla také velmi nákladná. S tím, jak rostly náklady na nezbytnou sanaci budovy, byla i nižší šance, že by se o objekt zajímal soukromý investor.

Sídliště Zlatý vrch patří mezi největší chebská sídliště. Trpí ale řadou problémů, které vycházejí už z jeho historie. Například se v době výstavby nepočítalo s parkováním většího počtu osobních aut. To dnes dělá velké problémy. I občanská vybavenost byla tehdy velmi podceněna. Přesto město zejména do rekonstrukcí silnic v posledních letech investovalo desítky milionů korun.
0 comments
add comment