Brno vybuduje pro cyklisty podjezd pod Kaštanovou a lávku

Publisher
ČTK
29.11.2019 14:25
Czech Republic

Brno


Brno - Brno plánuje, že pod Kaštanovou ulicí vybuduje podjezd pro cyklisty a také lávku odhadem za 11,5 milionu korun. Díky tomu by se spojila cyklostrasa vedoucí u břehu řeky Svitavy, která Kaštanovu ulici křižuje. Cílem je přinést větší komfort a bezpečí cyklistům, řekl novinářům radní Brna pro dopravu Tomáš Kratochvíl (ODS).


Radní schválili zpracování investičního záměru. Kaštanová ulice spojuje Brno s obcemi, které leží jihovýchodně od Brna. Cyklotrasa kříží dopravně vytíženou ulici u mostu. "Kaštanovou projede denně přibližně 22.000 aut. V případě budování podjezdu je možné ho spojit s cyklostezkou pomocí lávky. Došlo by tak přímému napojení cyklotrasy, která vede po levém břehu řeky Svitavy," uvedl Kratochvíl.

Podle něj lze mimoúrovňové křížení vybudovat bez zásahu do základů pilířů mostu díky konstrukčnímu upořádání. "Podjezdem nebude nijak omezený provoz ulice Kaštanová," dodal Kratochvíl.

Projektová příprava včetně stavby podjezdu by měla trvat asi dva roky a vyjde odhadem na 7,5 milionu korun. Asi 80 metrů za mostem by měla na podjezd navázat lávka pro cyklisty. "Konstrukce lávky bude 26 metrů dlouhá a čtyři metry široká. Za konstrukcí lávky bude napojení na stávající cyklostezku vedoucí po levém břehu Svitavy," dodal Kratochvíl. Lávka má stát asi čtyři miliony.
0 comments
add comment