Brno chce mít za rok a půl stavební povolení na areál Anthropos

Publisher
ČTK
20.07.2020 19:50
Brno - Brno chce mít za rok a půl stavební povolení na vznik sportovního a rekreačního areálu u muzejního pavilonu Anthropos. Odhadované náklady na vybudování areálu jsou 300 milionů korun, řekl ČTK radní města pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Lidem by se měl areál otevřít v roce 2023.


Přípravu projektové dokumentace bude mít na starost společnost Arch.Design, která uspěla ve výběrovém řízení. "Vypracuje dokumentaci za 12,7 milionu korun bez DPH. Kromě ekonomické výhodnosti jsme brali zřetel také na kvalitu týmu. Společnost dovede projekt až ke stavebnímu povolení. Jeho získání předpokládáme začátkem roku 2022," uvedl Suchý.

Sportoviště bude obsahovat několik hřišť pro rekreační sporty, in-line dráhu, horolezeckou stěnu, hřiště pro malou kopanou, plážový volejbal nebo workoutové hřiště. "Lokalita za Anthroposem je se sportem historicky spjatá a lidé ji vyhledávají i v dnešní době k procházkám nebo k jízdě na kole. Cílem je vybudovat moderní sportovní zázemí. Už teď jsme areál více otevřeli veřejnosti. Nedávno jsme umožnili spolkům a jednotlivcům, aby si pronajali tělocvičnu Anthropos," řekla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Brno získalo nevyužitý areál loni od ministerstva obrany s tím, že tam chce vybudovat sportovní areál. Město převzalo travnaté fotbalové hřiště včetně přilehlých pozemků a hospodářské budovy o výměře přes 28.000 metrů čtverečních a bývalou armádní tělocvičnu se souvisejícími pozemky o výměře přes 1600 metrů čtverečních. Část areálu získalo město bezúplatně, za část zaplatilo 11 milionů korun.
0 comments
add comment

Related articles