Brněnský kreativní hub Kumst přechází do plného provozu

Publisher
ČTK
13.09.2021 08:05
Czech Republic

Brno

Brno – Brněnský kreativní hub Kumst ode dneška po ročním pilotním provozu přechází do běžného režimu, nabídne více akcí pro veřejnost a také pora- denství v podpoře podnikání. Hlavním smyslem Kumstu je poskytnout zázemí v centru Brna profesionálům z tvůrčích odvětví. Kapacita je nyní naplněná přibližně z 60 procent, brzy se budou moci nastěhovat další nájemníci. V budově sídlí grafičtí a módní designéři, fotografové, zvukové či podcastové studio, videoprodukce, ilustrátor nebo nábytkář. V plánu je inkubátor pro tvůrce počítačových her.


Budova v Údolní ulici patří Vysokému učení technickému, dříve ji využívala fakulta výtvarných umění. Kumst je projektem inovační agentury JIC, kterou zřizují kraj, město Brno a čtyři univerzity. Budovu má Kumst pronajatou na osm let s opcí.

Záměr vybudovat v Brně centrum pro kreativní a kulturní průmysly vznikl před více než deseti lety. Studie, kterou v roce 2014 připravil JIC, ukázala, že jen v brněnských firmách spadajících mezi kulturní a kreativní průmysly pracuje přes 20.000 lidí.
0 comments
add comment