Boleslav našla řešení, jak spojit parkovací dům a vykopávky

Publisher
ČTK
28.01.2010 09:15
Czech Republic

Mladá Boleslav

Mladá Boleslav - Architekti v Mladé Boleslavi již mají řešení, jak spojit výstavbu parkovacího domu na Staroměstském náměstí se zachováním archeologických vykopávek nalezených na stejném místě. Do parkovacího domu se bude vcházet skleněnou kopulí, expozice vykopávek bude v jednom ze sklepů. ČTK o  tom informoval náměstek primátora Adolf Beznoska.
    Parkovací dům má na Staroměstském náměstí, jehož kompletní rekonstrukce začala v pátek, vzniknout ještě letos. Bude umístěn v podzemí, na povrchu nad ním vznikne parčík se zelení i hracími prvky a také vstup do objektu v podobě skleněné kopule. "Toto řešení je nejen zajímavé, ale také přijatelné pro památkáře, kteří již souhlas vyjádřili i písemně," řekl náměstek.
    Vlastní parkovací dům by měl mít minimálně 66 parkovacích stání s tím, že spodní patro bude převážně určeno pro rezidenty, vrchní patro pak pro návštěvníky. Motoristé budou vjíždět i vyjíždět po jediné rampě a provoz na ní bude řízen semaforem. Toto prostorově úsporné řešení je navrženo i s ohledem na cíl zachovat nejzajímavější část archeologických vykopávek. O to projevila veřejnost veliký zájem v anketě na internetových stránkách města.
    "Vyšli jsme tomuto požadavku vstříc tím, že se počítá s propojením dvou sklepení v této lokalitě, jejich zokruhováním a doplněním v malou podzemní expozici. Dále se zvažují možnosti, jak to celé doplnit o nějaký atraktivní prvek, který by veřejnost ještě více nalákal," dodal náměstek. Podle něj by zhruba za měsíc mohla být dokončena tendrová dokumentace a mohlo by se začít připravovat vše potřebné k zahájení stavby.
0 comments
add comment

Related articles