Bohumín za 8,5 milionu korun opravuje smuteční síň

Publisher
ČTK
08.06.2018 12:05
Czech Republic

Bohumín

Bohumín - Na 8,5 milionu korun vyjde Bohumín na Karvinsku modernizace smuteční síně z 80. let minulého století. Řemeslníci opravují a zateplují střechu a upravovat se bude fasáda. V plánu je i proměna veřejného prostranství před objektem. Provoz smuteční sítě je kvůli opravám omezen, řekla ČTK mluvčí radnice Lucie Balcarová.


"Smuteční síň už má nejlepší léta za sebou. Letos jsme se proto pustili do vnějších úprav. Snažíme se, aby práce co nejméně narušovaly smuteční obřady. V příštích letech přijde na řadu i modernizace interiéru," uvedl starosta Petr Vícha (ČSSD).

Z objektu zmizela původní střešní konstrukce a místo ní vzniká nová, ocelová. Během opravy ale při přívalových deštích do objektu zateklo, což zkomplikovalo provoz smuteční síně. "Zasáhly nás dva velké přívalové deště a i přes přijatá opatření nám do objektu zateklo. Voda se bohužel dostala do zázemí smuteční síně, což zkomplikovalo konání smutečních obřadů," uvedl Jan Hock z odboru rozvoje a investic. Kvůli urychlení stavebních prací jsou proto smuteční obřady až do odvolání omezeny jen na jeden denně, a to vždy v 10:00.

"Firmě se podařilo urychlit dodávku materiálu a příští týden už začne pokrývat plochou část střechy finální vrstvou," doplnil Hock. Oprava střechy by měla být hotova do konce června. Následovat bude oprava fasády.

Prostranství před obřadní síní bude mít nový povrch, přibudou tam lavičky a vysadí se i nová zeleň. Celá rekonstrukce potrvá do konce prázdnin.
0 comments
add comment