Publisher
ČTK
08.06.2021 19:00
Czech Republic

Brno


back to article
4 comments
Připomínka k územnímu plánu
Ing.arch. Josef Myslivec
| 10.06.21 02:00
Někdo by tam měl připomnět, že tento ÚP je založen sice na schváleném, ale nereálném urbanistickém a dopravním schematu a že tedy nedojde k jeho realizacíi obdobně jako u předchozích územních plánů.
připomínka
betonář
| 11.06.21 08:54
Pane Myslivče, pokud máte takový pocit, připomenout byste to měl vy. Proto se to přece pořádá.
ad hlavně betonáč
Průcha Václav
| 11.06.21 11:31
Územní plán je ale povětšinou stejně k ničemu.
Lokální komunální politici jej vždy podle svých nekalých potřeb a záměrů stejně ohnou a změní. A místní architekti tomu ještě většinou tleskají.
Známe taková prapodivná města městečka, kde měli dokonce změnu územního plánu například č. 148. Také tak známe město, kde šmahem učinili výjimky se závazného regulačního plánu městského historického centra - památkové rezervace a aby to tak neřvalo, nazvali to jako změna regulačního plánu.
Průcha
betonář
| 14.06.21 09:45
Á, pan Průcha s jeho oblíbeným tématem opět na scéně. Poučte mě prosím o té údajné výjimce, šmahem učiněné? Jistě máte na mysli tu změnu regulačního plánu, kdy podnět na byl podán v dubnu roku 2009, na konci června 2009 bylo schváleno pořízení, na konci září 2009 bylo schváleno zadání, a za další rok, 14.9.2010, byla změna vydána? 17 měsíců, 3 projednání, a 3 zasedání zastupitelstva je skutečně šmahem A pokud něco bylo schváleno jako změna, zpracováno jako změna, projednáno jako změna, a vydáno jako změna, tak to holt asi bude změna
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.