Lidé mohou v kině Scala diskutovat o návrhu brněnského územního plánu

Publisher
ČTK
08.06.2021 19:00
Czech Republic

Brno


Brno – Zástupci Kanceláře architekta města Brna (KAM) a města se v kině Scala sejdou s veřejností na dvou diskusních setkáních týkajících se nového územního plánu. Cílem je představit veřejnosti upravený návrh územního plánu ještě před opakovaným veřejným projednáním, které bude koncem června na brněnském výstavišti. V tiskové zprávě to dnes uvedl ředitel KAM Michal Sedláček. Své připomínky chtějí ve Scale i na výstavišti prezentovat také členové hnutí Nesehnutí, řekl dnes ČTK mediální zástupce organizace Marek Hadrbolec.


Diskuse v kině je v plánu na čtvrtek 10. června a úterý 15. června, pro vstup je třeba zaregistrovat se na stránkách KAM. Na každé setkání jsou vyhrazeny zhruba dvě hodiny, program zahájí prezentace upraveného návrhu, většina času pak bude patřit dotazům příchozích. "Za naši kancelář budou na místě jak architekti a urbanisté, tak i specialisté na dopravu, městskou infrastrukturu nebo krajinu. Lidé se mohou přijít zeptat na vše, co je k novému územnímu plánu zajímá," řekl Sedláček.

Veřejná projednání návrhu územního plánu se budou konat 21. a 22. června v areálu brněnského výstaviště. Připomínky, námitky a stanoviska je možno uplatnit do 29. června včetně. Územní plánovači se po prvním veřejném projednání loni v červnu museli vypořádat s 36.000 námitek a připomínek. Podle organizace Nesehnutí však dostatečně nezapracovali jejich připomínky ohledně ochrany zeleně, využití dešťové vody nebo ochrany veřejných prostranství.

"Návrh sice obsahuje nové formulace ochrany vnitrobloků nebo zeleně na veřejných prostranstvích a podporuje parkování v podzemí či v budovách místo na ulici. Opatření jsou ale definována nezávazně a v praxi mohou mít jen malý, nebo dokonce žádný dopad. Současný návrh není v tomto směru funkční a nejednoznačné formulace mohou negativně ovlivnit budoucnost konkrétních míst," uvedla koordinátorka kampaně Udržitelné Brno Barbora Kosinová.

Nesehnutí zahájilo kampaň, jejímž cílem je navrhnout do nového územního plánu opatření pro zlepšení životního prostředí, loni v květnu. Spustilo také web, na který mohla veřejnost posílat připomínky městu. Nyní kampaň opět oživilo a žádá o podporu veřejnosti.
4 comments
add comment
Subject
Author
Date
Připomínka k územnímu plánu
Ing.arch. Josef Myslivec
10.06.21 02:00
připomínka
betonář
11.06.21 08:54
ad hlavně betonáč
Průcha Václav
11.06.21 11:31
Průcha
betonář
14.06.21 09:45
show all comments

Related articles