Oscar Niemeyer je v nemocnici po dvou operacích

Publisher
ČTK
03.10.2009 15:40
Brasil

Rio de Janeiro

Oscar Niemeyer

Rio de Janeiro - Brazilský architekt Oscar Niemeyer se po dvou operacích prodělaných v jednom týdnu zotavuje v nemocnici v Riu de Janeiro. Podle lékařů, které dnes citovala agentura AP, byl slavný muž, jemuž bude v  prosinci 102 let, na jednotce intenzivní péče odpojen od přístrojů a dýchá sám. Jeho stav je stabilizovaný a podle zdravotníků má Niemeyer šanci na úplné uzdravení. O jeho propuštění z nemocnice se podle agentury AFP zatím neuvažuje.
    Niemeyer byl hospitalizován v úterý večer kvůli střevnímu krvácení. Den nato byl operován, protože mu lékaři zjistili střevní nádor. Týden předtím prodělal operaci žlučníku, jíž předcházely silné bolesti břicha.
    Niemeyer se architektuře věnuje 70 let a je autorem 600 staveb rozesetých po celém světě. Charakterizují je křivky, o nichž on sám řekl, že je to "pocta brazilským ženám". Kromě jiného se proslavil koncepcí města Brasília, tamní katedrálou nebo budovou kongresu. Loni se v severošpanělském Avilésu začalo stavět jím navržené kulturní středisko.
0 comments
add comment

Related articles