Výstavní projekt přiblíží architekturu Hamburku

Publisher
ČTK
05.10.2010 18:15
Czech Republic

PraguePraha - Současnou architekturu v německém přístavním městě Hamburk přiblíží výstavy v galerii Kotelna v Karlíně a v Galerii Jaroslava Frágnera (GJF) na Betlémském náměstí, které dnes začínají. Výstavy ukazují, že město na Labi se stalo cílem moderních architektů a stavitelských vizionářů. V Hamburku vzniká celá nová čtvrť v blízkosti centra nazvaná HafenCity, která zvelebuje dříve zanedbaná místa kolem řeky. ČTK to řekla Klára Pučerová z GJF.

    Plakátu k výstavním projektům dominuje vizualizace návrhu hamburské opery, která bude vypadat jako velká loď. Projektoval ji ateliér Herzog & de Meuron a v Německu se o ní píše jako o jednom z nejambicióznějších architektonických projektů dnešní doby.
    Čtvrť HafenCity by měla být hotova v roce 2025. Populace města by se měla zdvojnásobit, Hamburk se tak stane zřejmě druhým největším městem v Německu. Architekti a urbanisté do čtvrti navrhli rezidenční bydlení, promenády, hotely, univerzitu, různé instituce i síť hromadné dopravy.
    Jedna z výstav v GJF přiblíží také návrhy a realizace berlínského ateliéru architekta Jürgena Mayera. K nejnovějším projektům ateliéru patří radnice v parku (Scharnhauser Park) ve městě Ostfildern, menza vysoké školy v Karlsruhe a instalace na náměstí ve španělské Seville (Metropol Parasol).
    Při příležitosti výstavního projektu přijede do Prahy architekt Martin Haas, partner ateliéru Behnisch Architekten. Dne 1. listopadu bude mít v Goethově institutu přednášku o ekologické architektuře. Více informací o projektu nabízí webové stránky Galerie Jaroslava Frágnera www.gjf.cz.
0 comments
add comment

Related articles