Matthew Ritchie: The Last Scattering

08.04. - 26.06.2009, výstavní prostor Phase 2 - ARUP, 8 Fitzroy Street, Londýn

Publisher
Rasto Udzan
15.06.2009 00:45
The Last Scattering je název výstavy, kterou připravila společnost ARUP a prezentuje na ní tvorbu umělce Matthewa Ritchieho. Phase 2 je výstavní prostor rozprostírající se ve foyer centrály společnosti Arup v Londýně. Nová galerie se zaměřuje na prezentaci projektů nacházejících se na rozmezí architektury, umění a inženýrství.

      Matthew Ritchie je původem londýnský umělec usazený v New Yorku. Ve spolupráci s Danielem Bosianim z týmu Arup Advanced Geometry Unit (AGU), architektonickým studiem Aranda/Lasch a oddělením Music Research Centre Univerzity v Yorku vytvořil sérii děl, jejichž výsledná forma zrcadlí mezioborovou komunikaci mezi uměním, architekturou, matematikou, kosmologií a hudbou.
      Vystavená práce The Dawn Line je inspirovaná astronomickou teorií velkého třesku. Má představovat zmrazený obraz momentu zachycujícího shluk částic vytvářející konkrétní fyzický objekt. Dílo je vyvozené z násobení a morfování základní kompoziční jednotky do rozvětveného řetězce prostřednictvím parametrického přepočtu, který zohledňuje fyzikální potencialitu a limity použitého materiálu. Zdánlivě chaoticky uspořádaný prostor je tvořen fraktály zohledňujícími čistě logickou propojenost jednotlivých elementů s racionálním estetickým působením.
      Vystavené dílo je součástí série objektů The Last Scattering. Do série dále patří struktury vystavované a prezentované během posledních dvou let - dílo The Morning Line podpořené společností Thyssen - Bornemisza Art Contemporary a vystavené v rámci přehlídky CAAC ve španělské Seville (2008), The Evening Line prezentované na benátském Bienále architektury a poslední The Midnight Line vystavené v Art Museum v islandském Reykjavíku taktéž v roce 2008.

> www.matthewritchie.com
0 comments
add comment