Dřevěné dny otevřených dveří 2009

2. ročník dnů otevřených dveří ve dřevostavbách

Publisher
Tisková zpráva
15.09.2009 10:20
Domesi, s. r. o.

Prodesi

Po roce máte opět možnost navštívit právě dokončené moderní dřevostavby v okolí Prahy. Udělejte si první říjnový víkend výlet a navštivte zbrusu nové dřevostavby, které jsou při příležitosti 2. ročníku Dřevěných dnů otevřených dveří pro veřejnost na dva dny zpřístupněny.

Zaujaly vás domy ze Salonu dřevostaveb? Uvažujete o vlastní moderní dřevostavbě? Nebo se prostě jen chcete o dřevěných domech dozvědět něco víc? Díky laskavosti spokojených majitelů a úsilí architektonických kanceláří se po roce opět podařilo zpřístupnit několik nově dokončených dřevostaveb v okolí hlavního města. O víkendu 3. a 4. října tak máte jedinečnou příležitost tyto dřevostavby osobně a pohovořit zde přímo s jejich architekty

Dřevěné dny otevřených dveří jsou součástí celoročního projektu Salon dřevostaveb, největší české přehlídky architektury dřevostaveb. V rámci Salonu dřevostaveb můžete v průběhu roku vedle dnů otevřených dveří navštívit také výstavu, přednášky domácích i zahraničních architektů nebo projekce dokumentů.
 
Akce se koná v rámci  mezinárodního festivalu architektury Architecture Week 2009, který se uskuteční od 21. 9. do 4. 10. 2009.

Termín konání DDOD: 3. - 4. října 2009 

Dřevostavby můžete navštívit v oba dny od 10:00 do 18:00


V rámci Dřevěných dnů otevřených dveří můžete navštívit tyto stavby:

RD Domesi Radlík

Kompaktní rodinný dům čtvercového půdorysu je zastřešen pultovou střechou. Vchod je z východní strany do zádveří, odkud je vstup do technické místnosti a chodby. Z té je pak přístup do obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou. Z prostoru obývacího pokoje je přímý vstup do zahrady a na terasu, která je krytá přesahem střechy a stěn. V 1. NP se nachází koupelna, pracovna, ložnice a pokoj pro hosty. Dům je navržen tak, aby co nejvíce těžil z polohy s výhledem, důraz je však kladen i na poskytnutí dostatečného soukromí majitelům. To zajišťuje stínící technika umístěná přímo na fasádě.

RD Domesi – na východním okraji Prahy

Atypická nízkoenergetická vila zaujme zvenku na první pohled poměrně masivním prvkem patra, které svými přesahy přirozeně stíní subtilní prosklené přízemí. To je velkými okny maximálně otevřeno na jihozápadní stranu do zahrady. Ze severovýchodu je dům naopak uzavřenější. Výrazným prvkem v interiéru je otevřená galerie v prostoru nad jídelnou, který zasahuje z přízemí až do prvního poschodí. Materiál použitý na fasádě vychází z tradice funkcionalistických staveb v okolí. Na vrchní části domu je použita bílá omítka, která horní hmotu domu ještě zvýrazňuje. V přízemí byly naopak vedle velkých prosklených ploch použity dřevěné obklady z palubek, které souzní s dřevěnými terasami a spolu s vystupujícími stěnami „kotví“ dům k zemi.

Adresy jednotlivých staveb a další informace o akci najdete na  www.salondrevostaveb.cz  a www.architectureweek.cz.
0 comments
add comment