Znojmo vyhláší soutěž na podobu kašny na Horním náměstí

Publisher
ČTK
05.02.2019 20:15
Czech Republic

Znojmo

Znojmo - Znojmo vyhlásí společně s Českou komorou architektů architektonickou soutěž na podobu kašny na Horním náměstí, o jejíž výstavbě se mluví řadu let. Architekti mohou návrhy posílat do 6. května, 18. června chce město představit vítěze společně s dalšími návrhy, uvedla v tiskové zprávě mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.


Kašna či fontána má zpříjemnit pobyt na náměstí především v létě. "V horkých letních měsících se na náměstí opravdu nedá vydržet, proto bychom rádi tuto plochu zatraktivnili. Chtěli jsme doplnit i zeleň, nicméně opakovaně nám to nepovolují památkáři," řekl starosta Jan Grois (ČSSD).

Návrh má podle vedení radnice zohlednit to, že se na náměstí během celého roku konají různé kulturní akce. "Žádoucí je jeho interakce s návštěvníky, ideálně by měly být použité nějaké moderní technologie," uvedl místostarosta Jakub Malačka (ČSSD).

V porotě zasednou vedle členů vedení města architekti, památkář či odborník na vodní technologie.

Náměstí bylo rekonstruováno již na začátku tohoto desetiletí a v roce 2010 už byla dokonce vybraná podoba kašny, připomínala královskou korunu. Ztvárnili ji architekti Ludvík Grym a Jindřich Škrabal. Vedení města, které přišlo po volbách v roce 2010, však otázku kašny neřešilo.
0 comments
add comment

Related articles