Vedení Litomyšle vybralo návrh na bytovou výstavbu u nemocnice

Publisher
ČTK
05.02.2020 15:35
Czech Republic

Litomyšl

Aleš Burian

Litomyšl - Bytové domy v ulici Zdeňka Kopala v Litomyšli by se měly stavět podle návrhu architekta Aleše Buriana. Rada města jej vybrala v soutěži na prodej pozemku a zástavbu lokality v blízkosti nemocnice, do níž se přihlásily čtyři developerské společnosti se sedmi projekty. Návrh bude ještě schvalovat zastupitelstvo města.


"Projekt splňuje nejlépe požadavky na moderní bydlení. Brali jsme v potaz veřejné prostory, počet a skladbu bytů, investor nabízí také komunitní prostory, parkování v garážích a kvalitní společné prostory," řekl dnes novinářům starosta Daniel Brýdl (Generace 89).

Pro soutěž radnice stanovila pevné podmínky, cena za pozemek součástí nebyla. Investoři museli dodržet výšky objektů. Budovy musejí mít zelené střechy a parkovací místa pod zemí. Město také zvažuje, že v oblasti obnoví původní ovocný sad a vybuduje protipovodňové poldry.

Vítězný návrh představují tři domy s velkými lodžiemi a zelenými střechami spojené veřejným prostorem, jehož součástí budou i komerční provozovny, například kavárna nebo kadeřnictví. Celkem by zde mělo být kolem 70 bytů.

Město za pozemky požaduje 3,36 milionu korun. Zároveň má developer při budování bytových domů zajistit výstavbu potřebných inženýrských sítí, komunikací a parkovacích ploch, udělat terénní úpravy a vysadit zeleň.
0 comments
add comment