Valašské Meziříčí postaví bytový dům pro seniory s minimálně 32 byty

Publisher
ČTK
25.06.2024 19:00
Czech Republic

Valašské Meziříčí


Valašské Meziříčí - Zastupitelé Valašského Meziříčí na Vsetínsku schválili podmínky architektonické soutěže Bytový dům J. K. Tyla. Objekt rozšíří penzion pro seniory, vznikne v něm minimálně 32 zejména malometrážních bytů. ČTK to dnes sdělil mluvčí radnice Jakub Mikuš.


Město vlastní v ulici J. K. Tyla komplex domů s kapacitou 94 bytů velikostí 1+0 až 2+1. Slouží k bydlení seniorů a lidí se zdravotním postižením. Počet žádostí však převyšuje kapacitu.

"Proto jsme se rozhodli na volném pozemku, který přímo navazuje na stávající penzion, vybudovat další nájemní bytový dům pro seniory. Jelikož se bavíme o odhadovaných nákladech zhruba 250 milionů korun, chceme pro toto území získat komplexní návrh, který zároveň zohlední stávající charakter lokality. To je také důvod, proč jsme vyhlásili architektonickou soutěž. Vedle samotného domu s minimálně 32 novými byty počítáme s tím, že se architekti zaměří i na dopravní řešení včetně zřízení nových zastávek MHD," uvedl starosta Robert Stržínek (ANO).

Vzniknout by měly byty velikosti 1+kk, 2+kk a 2+1. "Zároveň je třeba, aby odpovídaly nárokům na nízko- respektive bezbariérové bydlení. Přece jen budou primárně sloužit potřebám starších nájemníků s pohybovým omezením. Velký důraz také klademe na řešení venkovní zelené zahrady, která bude přístupná nejen obyvatelům nového objektu, ale také stávajícím rezidentům," uvedl Stržínek.

Architekti mohou návrhy odevzdávat do 20. září. "Věříme, že stejně jako v případě nedávno ukončené architektonické soutěže na podobu nové tělocvičny s parametry sportovní haly v areálu ZŠ Křižná získáme celou řadu kvalitních návrhů od renomovaných architektů a ateliérů," uvedl místostarosta Petr Nachtmann (ODS).

Město plánuje, že v budoucnu vznikne v ulici J. K. Tyla kompletní nabídka služeb pro seniory. "Už dnes mají v penzionu ordinace někteří lékaři a zajišťujme zde například provoz poradny našeho sociálního odboru. Postupně bychom nabídku těchto služeb chtěli rozšiřovat. V novém bytovém domě by tak rozhodně neměla chybět například společenská místnost a další zázemí," uvedl Nachtmann.
0 comments
add comment