Praha 3 vybrala autora studie úprav Slezské ulice

Praha – Praha 3 nechá zpracovat studii Slezské ulice, která se nachází mezi Korunní a Vinohradskou. Radní ve středu vybrali architekta, který ji vytvoří. Je jím David Mareš z ateliéru s názvem třiarchitekti. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Lucie Bukovanská. Cílem úprav má být podle vyjádření radnice například omezení dopravy v ulici nebo doplnění zeleně.


Nynější stav ulice je podle zástupců Prahy 3 nevyhovující. "Slezská je dnes významně zatížena automobilovou dopravou. Chybí tu zeleň, máme tu nepřehledné a bariérové přechody a zároveň se v ulici nachází základní škola i školky," řekl dříve místostarosta Prahy 3 pro dopravu Ondřej Rut (Zelení).

Výběrová komise podle informací ČTK vybírala ze tří nabídek architektů. "Návrh konkrétních kroků jak dosáhnout požadované kvality ulice je suverénně nejpropracovanější a nejpřesvědčivější ze všech účastníků výběrového řízení," stojí v hodnocení vítězné nabídky. Členové komise ocenili návrh konkrétních kroků pro zklidnění dopravy a umístění zeleně. "Pozitivně je hodnocena též zmínka minimalizace světelného signalizačního značení a zejména pak konkrétní harmonogram participace," stojí dále v hodnocení.

Studie se má kromě Slezské zabývat také navazujícími ulicemi Boleslavská a Perunova. Podle zadání soutěže má dokument navrhnout rozšíření chodníků a výsadbu stromů, ovšem při zachování současného jednoho průjezdného a dvou parkovacích pruhů. Prověřeno má být rovněž omezení rychlosti na 30 kilometrů za hodinu a umístění nových laviček a dalšího mobiliáře.
0 comments
add comment