Nejlepším rodinným domem světa je Konieczného archa

Source
Kabinet architektury
Publisher
Tisková zpráva
14.01.2017 14:25
Robert Konieczny
KWK PROMES"Konieczného archa", neboli vlastní dům Roberta Konieczného, majitele a vedoucí osobnosti
polského architektonického studia KWK Promes z Katovic, získala ocenění

Nejlepší rodinný dům světa v rámci Wallpaper* Design Awards 2017

Hornatá krajina jižního Polska se stala klíčovou inspirací pro návrh tzv. Konieczného archy situované v obci Brenna nedaleko Těšína. Objekt domu se nachází ve svažité lokalitě, kde se vyskytují časté a nebezpečné sesuvy půdy. Vznášející se nad terénem svahu hmota objektu umožňuje stékající vodě a bahnu protéct pod domem bez možností jeho poškození. Velmi citlivě a vkusně zvládnutá hmota domu se jeví pozorovateli jako plující svahem abstraktní loď, jako jakási mytická archa.   

O udělení ceny tohoto prestižního lifestylového časopisu rozhodovala porota ve složení Amanda Levete (dříve Future System), Ronan & Erwan Bouroullec, Ramdane Touhami, Laeticia Casta a Tom Sachs.
http://www.wallpaper.com/design-awards/2017#184975

Na závěr ještě připomeňme, že kromě aktuální ocenění  Best new private house (Wallpaper* Design Awards 2017) v minulém roce architekt Robert Konieczny a jeho tým se stali držiteli takových ocenění jakými jsou World Building of the Year 2016 (World Architecture Festival)  a také European Prize for Urban Public Space 2016 (CCCB)
0 comments
add comment

Related articles