Zdeněk Fránek: Figures

events.form.organizer
Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

events.form.place
Galerie Ladislava Sutnara

Start
wed 11.3.2020 18:00

End
sat 11.4.2020 18:00

events.link
https://fdu.zcu.cz ...
Exhibitions

Czech Republic

Pilsen

Zdeněk Fránek
Fránek ArchitectsPublisher
Tisková zpráva
Galerii Ladislava Sutnara by bývalo bylo možné do 11. dubna navštívit unikátní výstavu "Zdeněk Fránek: Figures". Výstavě a veškerému kulturnímu dění však zasadila ránu koronavirová pandemie, která expozici nechala za zavřenými dveřmi. A proto se kurátor výstavy Jan Van Woensel rozhodl, že s předním českým architektem Fránkem povede o jeho tvorbě rozhovor a přiblíží vám tak koncept celé výstavy. Tu je možné virtuálně projít ve videu zde.

Zdeněk Fránek má na svém kontě působivou řadu mezinárodních projektů, které jsou zároveň inovativní, inteligentní a zábavné. Od roku 2019 vyučuje architekturu na Sutnarce. Rozhovor s kurátorem Janem Van Woenselem nabízí pohled do jeho vztahu k přírodě, do architektury jakožto formy spolustvořitelství a do budoucnosti

...."Architektura by měla být tvořena ruku v ruce s přírodou. Měla by být myšlena jako kus, nebo součást přírody. Vedle estetiky také etika. Ale ne programově, nýbrž pokud možno přirozeně, bytostně. Architekt musí být spolutvůrce světa, spolustvořitel přírody. Vždyť vytváří obydlí pro dominantního tvora naší planety..."

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.
0 comments
add comment

Related articles