KULOÁR - Ondřej Fiedler

Galerie NONSTROP - Galerie současného umění pod širým nebem

events.form.organizer
Galerie NONSTROP

events.form.place
Malá, Lazebnická, Jihlava

Start
tue 22.9.2020 17:00

End
wed 30.12.2020 17:00

vernissage
tue 22.9.2020 17:00

events.link
https://www.jihlava ...
ExhibitionsPublisher

Industriálnost, technicita, úzkost a sevření jsou často viděny v uličce Malé Lazebnické. Instalace nechce jenom zapůsobit na uměleckou komunitu, ale i si hrát s pocitem každého procházejícího. Přenáší diváka do jiného kontextu, do prostředí útulného loubí, či chodby hřejícího domu.
Zútulnění prostoru vytvářím vložením interiérového prvku, tedy klenby, jejíž typ vychází ze středověkých jihlavských domů. Do křivolakého prostoru je tvrdě vložena křížová klenba umocňující industriální charakter uličky.
Průhledná ocelová konstrukce, spleť různých tlouštěk a profilů drátů umožňuje být jedním pohledem v útulné chodbě a druhým pohledem zase zpět.  

Ondřej Fiedler je mladý tvůrce z Jihlavy, věnující se architektuře s přesahem do umění a designu. Studuje Fakultu architektury ČVUT, působí v architektonické kanceláři XTOPIX a v současné době se věnuje autorské projekční činnosti. V roce 2019 vyhrál 1. místo v soutěži Model Young Package. 2018 a 2019 byl mentorován Maximem Velčovským v rámci studia na ZUŠ Jihlava. Jeho další práce můžete sledovat na www.ondrafiedler.cz
0 comments
add comment