Jakub Klaška: přednáška z cyklu Ze světa na FUA TUL

events.form.organizer
Fakulta umění a architektury, Technická univerzita v Liberci

events.form.place
Posluchárna F13, budova F, Studentská 2, Liberec

Start
tue 03.12.2019 17:00

events.link
https://www.facebook ...
Lectures

Czech Republic

LiberecPublisher
Tisková zpráva
Srdečně vás zveme na přednášku Jakuba Klašky, který pracuje ve studiu Zaha Hadid Architects v Londýně a vyučuje v magisterském studiu na Bartlett School of Architecture na University College London a je také hostujícím lektorem na University of East London.
Akademický výzkumný projekt s názvem „Unit 14” je založen na Buckminster Fullerovu ideálu „Komplexního návrháře“, mistra-stavitele, který se řídí renesančními principy a holistickým přístupem. Fuller označil tento ideál návrháře za někoho, kdo je schopen pochopit „integrovatelný význam“ specializovaných zjištění a je schopen realizovat a koordinovat potenciály společenství těchto objevů, aniž by zmizel v profesní kariéře. Jako Fuller jsme oportunisté při hledání nových nápadů a jejich výhod prostřednictvím architektonické syntézy.
Jednotka 14 jako taková je testovacím místem pro průzkum a inovace, zkoumající roli architekta v prostředí neustálých změn. Hledáme nové technologie, pracovní postupy a způsoby výroby, které vidíme v disciplínách mimo naše vlastní. Naše práce se vyvíjí kolem technologických spekulací s jádrem zaměřeným na výzkum a díky dynamické syntéze vytváří hybnost. Naše návrhy jsou nakonec vytvářeny prostřednictvím návrhu budov a důkladným zvážením strukturální tvorby a tektonických prvků.
To ve spojení se silným výzkumným étosem vytváří nové a bezprecedentní, životaschopné a velkolepé návrhy. Jsou krásné díky své inteligenci - mimořádným objevům a jejich rafinované integraci do architektury.
0 comments
add comment

Related articles