Andi Schmied: Private Views

events.form.organizer
Galerie architektury Brno - FA VUT - Andi Schmied: Private Views

events.form.place
Galerie architektury Brno - Starobrněnská 341, 602 00 Brno-střed-Brno-město

Start
thu 07.10.2021 19:00

End
fri 26.11.2021 19:00

events.link
https://www.fa.vutbr ...
ExhibitionsPublisher

Navzdory ikonické povaze panoramatu Manhattanu existují pouze čtyři místa, odkud může veřejnost tento pohled zažít, a to za cenu vstupného: Empire State Building, Rockefeller center, ONE World Trade Center a Edge na Hudson Yards. Všechny ostatní pohledy z výšky jsou soukromým privilegiem majitelů těch nejluxusnějších bytů.

Andi Schmied na výstavě nabízí vhled do tohoto elitního světa, představuje surrealistické strategie přesvědčování realitních makléřů a umožňuje čtenářům obejít vrátné těchto luxusních nemovitostí. Návštěvník uvidí západ slunce z Trump Tower, výhled ze soukromého klubu nejvyšší obytné stavby na planetě a ukázky těch nejluxusnějších materiálů, jako je sibiřský mramor používaný na vany s výhledem na Sochu svobody.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 7. 10. 2021 v 19:00 v Galerii Architektury Brno. Výstava potrvá do 26. 11. 2021 a bude přístupná od středy do neděle od 14 do 19 hodin. V galerii bude možné zakoupit publikaci Private Views. A High-Rise Panorama of Manhattan. V rámci doprovodného programu proběhne komentovaná prohlídka výstavy s autorkou Andi Schmied a přednášky výzkumníků k tématu financializace bydlení.

Andi Schmied je maďarská vizuální umělkyně a architektka. Její práce se zaměřuje na místa, která nesledují konvenční logiku, avšak zůstávají součástí našeho panoramatu města. Zahrnují oblasti, jež se významně odchýlily od jejich původně plánované funkce (Jing Jin City), utopickou architekturu (Noguchi Town) nebo privilegované prostory (Private Views). Schmied vystudovala školu architektury na University College London, vystavovala v řadě institucí v Evropě, USA i Asii. Kniha Private Views. A High-Rise Panorama of Manhattan, vydaná pražskou galerií VI PER, byla oceněna jako Nejkrásnější česká kniha roku 2020 v kategorii Umění. http://andischmied.com/

Andi Schmied: Soukromé výhledy.
Panorama výškových budov na Manhattanu
7. 10. 2021–26. 11. 2021, ST–NE 14:00–19:00
vernisáž 7. 10. 2021 v 19:00
Galerie Architektury Brno, Starobrněnská 18
produkce: Karolína Plášková
architektura: Petra Šebovágrafický design: Barbora Růžičková
překlady: Filip Staněk
organizační pomoc: Adéla Šoborová, Radmila Presová
konzultace: Jan Kristek

Projekt vznikl s finanční podporou Ministerstva kultury, Nadace české architektury, Fakulty architektury VUT v Brně, Future Architecture Platform a Graham Foundation, za podpory galerie VI PER a Trapéz Gallery.
0 comments
add comment