Tetovací studio Lilith Urbanczyk

Tetovací studio Lilith Urbanczyk
Architect: Barbora Štefková
Address: Na Nábřeží 18/31, Havířov, Czech Republic
Investor:Lilith Urbanczyk tattoo
Completion:2022
Area:70 m2


Realizace interiéru: GREGO interiéry
Autor fotografií: Jakub Mikula
Tetovací studio umělkyně Lilith Urbanczyk najdete v prostoru parteru na ulici Na Nábřeží v Havířově. Díky odvaze majitelky studia mohl vzniknout netradiční barevný interiér, který Vás pohltí jeho kreativní atmosférou.

Navrhovat studio pro moji sestřenici a zároveň nejlepší kamarádku byla pro mě opravdu radost. Do interiéru jsem se snažila promítnout její osobnost, což znamenalo, že myšlenkami minimalismu se v tomto návrhu rozhodně zabývat nebudeme.

Na začátku jsme vstoupily do holých prostor s kancelářským podhledem a dvěma bílými sloupy. To už jsme ale věděly, že bílý prostor určitě nezůstane.

Sloupy se skříněmi nám pomohly vytvořit zádveří a nadělily prostor na několik částí. Společně s tyrkysovou recepcí oddělily tetovací prostor od vstupu a sezení. Sezení jsme umístily naproti vstupu s výraznou rezavou stěnou. Na druhé straně vznikl prostor pro kreslení a za sloupem zůstal prostor pro skladování věcí.

Barvy jsme zvolily celkem odvážné tak, že i stavební firma se divila, co to mají za zadání. I když různobarevnost interiéru mohla na počátku působit příliš extravagantně, výsledná realizace předčila naše očekávání a podpořila kreativní atmosféru studia – tmavě modré kachličkové sloupy, červené skříně a rámy oken, tyrkysová recepce a světle růžové stěny. Naproti vstupu dominuje rezavá stěrka, kterou v budoucnu obzvláštní ještě neonové srdce jako symbol studia. Případnou intimitu studia zajišťují závěsy a paravány.

Poslední problém, který nám zůstal, byl nevzhledný kancelářský podhled. Ten jsme vyřešily zavěšeným vlnitým stropem z lepenky. Vlnitý strop jsme věšeli ve třech lidech tři víkendy po sobě kancelářskými sponkami a háčky na vánoční ozdoby na nosnou konstrukci kancelářského podhledu. Den po dokončení stropu explodoval ve vedlejší provozovně kotel, přičemž tlaková vlna rozbila výlohu, ale lepenkový strop zůstal nepoškozen.

Spolu s obrazy a dalšími prvky interiéru vytváří strop tetovacího studia umělkyně Lilith Urbanczyk v Havířově unikátní atmosféru plnou barevné kreativity a inspirace.
0 comments
add comment

more buildings from Barbora Štefková