Cocktail bar Havířov

Cocktail bar Havířov
Architect: Barbora Štefková
Address: Dlouhá tř. 19, Havířov, Czech Republic
Investor:Cocktail bar
Completion:2022


Realizace interiéru: GREGO interiéry
Autor fotografií: Jakub Mikula
Cocktail bar vznikl v prostoru bývalého baru na Hlavní třídě v centru Havířova. Bar vyniká svým průmyslovým designem, kde se kříží autentické cihlové prvky s hravými barevnými kachličkami a různými odstíny modré.
V návrhu jsme vycházeli ze stávajícího prostoru, některé prvky jako například cihlový obklad stěn jsme ponechali, ale design baru jsme výrazně změnili. Předchozí styl interiéru v duchu amerického westernu ustoupil průmyslovému konceptu, který propůjčuje tomuto místu novou identitu.
Původní oranžové stěny a strop barového prostoru jsme nahradili betonovou stěrkou, se kterou se dovedně snoubí různé odstíny modré. Nezůstalo jen u estetické transformace – celý barový pult prošel důkladným přepracováním a změnili jsme jeho pozici v interiéru. Stávající židle a stoly jsme repasovali do světlých přírodních odstínů
Industriální nádech baru pokračuje v designu interiéru, použili jsme zde prvky jako průmyslová svítidla, osvětlená loga, elegantní trubkové zábradlí a fascinující modré a barevné kachličky. Hlavní koncept bylo spojení moderního průmyslového stylu s přirozenou atmosférou baru. Nezapomněli jsme ani na sloupy, které nyní září v tabulově černé barvě a slouží jako nezaměnitelný doplněk nabídky našich koktejlů.
0 comments
add comment

more buildings from Barbora Štefková