Sportovní hala Řevnice

Sportovní hala Řevnice
Spolupráce:Sebastian Sticzay
Address: Školní ulice, Řevnice, Czech Republic
Completion:2023


Zadáním soukromého klienta bylo navrhnout sportovní halu pro žáky řevnické základní školy, pro sportovní kroužky po škole a využití celé městské komunity. Jako místo pro halu byl určený prostor bývalých tenisových dvorců na pozemku mezi novou přístavbou základní školy a Lidovým domem. Vznikl tak školní kampus s halou a sousedním atletickým oválem v areálu školy.

Hmota haly o minimálních vnějších rozměrech 45×25×10 m musela být osazena v zahuštěné, převážně rezidenční zástavbě v ulici Školní tak, aby co nejméně rušila. Proto jsme zvolili zakulacené rohy – objem se tím výrazně redukuje. Zároveň většina objektů v okolí má vždy kolem sebe přístavby, lodžie a pergoly a tím "rozpouští" svůj objem do prostoru kolem sebe.

Vstup do haly z ulice definuje poloha obslužného křídla. To je umístěno na východě od haly tak, aby se neměnily výhledové poměry spodních tříd základní školy, a zároveň halu odtlačilo od školy trochu dále splnění hygienických limitů. Tato poloha přeje i délce spojovacího krčku. Na této úrovni jsou umístěné všechny šatny spolu s klubovnou a kotelnou. Vstupní prostory jsou spojené širokým "sokolským" sedacím schodištěm, ze kterého je vidět na hřebeny Brd. Prostor je řešen bez podhledů s přiznanými technologiemi.

Hala je dělitelná pomocí sítí se spodní neprůhlednou částí na tři menší tělocvičny. Do každé z nich je možno vstoupit přímo z chodby tak, aby návštěvníci nerušili zbylé provozy. Každá tělocvična má svoji spodní a horní tribunu a svůj sklad. Hlavní nářaďovna je umístěna tak, aby byla přístupná z každé tělocvičny. Osvětlení je řešeno celoobvodovým "bazilikálním" světlem z horního světlíku na výšku příhradového nosníku. Difuzní charakter světla je zabezpečený svislými exteriérovými lamelami.

Interiér: je navržen zdravě spartánsky – spoře, s přiznanou technologii. Na podlaze haly je masivní dřevěná palubovka, na stěnách je akustický obklad z dřevěných latí a tlumivého absorbéru pod nimi. Strop je sjednocený dřevěným obkladem. Tribuna je tvořena z pevných samostatných sedadel z ohýbané překližky. Rámy výplní otvorů jsou provedené z hliníku tmavého odstínu.
2 comments
add comment
Subject
Author
Date
...
Bohdan
28.03.24 09:18
Hm,...
šakal
29.03.24 11:23
show all comments

more buildings from Grido, architektura a design