Architect: Ivan Ruller
Výtvarné řešení katafalku:Jánuš Kubíček
Address: Dvorská 17, Blansko, Czech Republic
Completion:1972-74


back to article
7 comments
... Che!...
šakal
| 30.07.20 01:52
... No to je legace. Já měl zprvu potíž pochopit, proč je tu ta stavba prezentována.
Dívám se na fotky a říkám si, že je to taková vlastně docela hezká inženýrská architektura – pěkný rozvrh objemů, příjemné proporce. Sice mi trochu poklesla brada pod dojmem toho, jak hrozně zanedbané to je. Typické 40 let staré stavebnětechnické detaily, které jsou doslova poukázkou na problémy (zatékání, odchlipování, reznutí…) společně s postupnými vylepšováními v „devadesátkách“ vykonaly své. Ale kdyby to někdo citlivě opravil… no… proč ne!
Načež jsem chvilku myslel, že se jedná o nějaký burcující článek, který má za úkol podnítit žádoucí rehabilitaci té vcelku hezké budovy. A ono ne – prý se tam má chránit interiér!
Tak to mě polechtej! My máme taky jeden takovej… hodnotnej… V motolským krematoriu. Nechcete ho do Blanska poslat? Ať tam máte pro jistotu dva, kdyby Vám ten barák mezitím spad.

… Se střelim do hlavy! ҉ ( :- P)
pokleslá normalizační hrůza
Nedorost Petr
| 31.07.20 12:04
Kovové konstrukce z venku připomínají klasickou prodejnu Jednoty na vesnici.
A ty ohavné dveře, vždyť tohle černo hliníkové svinstvo bylo všude.
Zbourat, prosím kompletně zbourat!
postavit obřadní síň novou a dát do ní původní interiér
Marta Lišková
| 01.08.20 11:07
A co takhle postavit obřadní síň novou a dát do ní původní interiér?
Šlo by to?
Prosím o názory.
... No,...
šakal
| 03.08.20 09:28
... jak asi plyne z mého předchozího exposé, já to vidím přesně naopak: stavbu opravit a dát do ní nějaký esteticky únosný interiér. Kdyby to byl alespoň nějaký pěkný brusel! Ale tohle vypadá jak nepovedená nápodoba "Husákova 3 + 1"– ještě do kouta vysokou keramickou vázu s orobincem a je to komplet (7:- P)
Památková ochrana
Vích
| 03.08.20 10:22
A teď když si tuto smuteční síň srovnáte s Transgazem ze stejného roku, který šel k zemi, tak si říkáte, kde se stala chyba. Utíkají zásadní věci.
Jo,...
šakal
| 03.08.20 12:08
... to mi připomínáte Václava Čtvrtka a jeho pohádku o tom, jak forman Šejtroček vezl pro starostu trám. Tam se říká, že dubový mužík z formanova stavení odejde a přestane škodit, až "najde svého horšího". Já bych tam tu obřadní síň nechal. Místnímu urbanismu nijak neškodí, i z blízka je to pohledná stavba (i když poškozená úpravami a renovacemi)...

Možná by mohli to krematorium odstranit, až na jeho místě vyprojektují Transgas.

(7:- P)
Jo...
Vích
| 03.08.20 11:31
Já bych to určitě neboural, ale asi bych se nebránil citlivým úpravám, které by tomu vkusně pomohly.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Ivan Ruller