Sídlo firmy HOKABA invest

Sídlo firmy HOKABA invest
Address: Purkyňova 1773/2, Královo Pole, Brno, Czech Republic
Investor:Hokaba Invest s.r.o.
Completion:2018


Stávající dům na nároží ulic Dobrovského a Purkyňova byl přestavěn na administrativní sídlo firmy. Hlavní přístup k domu je z ulice Dobrovského, podružný z ulice Purkyňova. Na pozemku lze zaparkovat šest aut. Stávající třípodlažní budova s valbovou střechou byla nadstavěna o jedno podlaží a nově zastřešena valbovou střechou o mírnějším sklonu. Výška hřebene se nezměnila. Okenní otvory byly  pozměněny za účelem většího prosvětlení vnitřních prostor a v zájmu vytvoření atraktivnější kompozice.
V úrovni stávajícího dvora byla přistavěna vstupní recepce. V suterénu budovy se kromě samostatně pronajímatelného prostoru nachází zasedací místnost, technická místnost a sociální zázemí. Stávající schodiště nadále propojuje jednotlivá podlaží budovy. V 1.NP se nachází jednací místnost a tři kanceláře. Sociální zázemí představuje toaleta a čajová kuchyňka. Ve 2.NP jsou čtyři kanceláře, kopírovací centrum a toaleta. Nejvyšší podlaží budovy (3.NP) obsahuje jednací místnost, jednu samostatnou kancelář a dvě toalety. Zbylý kancelářský prostor je pojednán jako open space.
Barevné řešení je založeno na kontrastu bílé omítky a antracitových rámů oken. Stávající obvodové cihelné zdivo je zatepleno kontaktním zateplovacím systémem.
0 comments
add comment

more buildings from Adam Rujbr Architects s.r.o.