Rodinný dům ve Švýcarsku, Lausanne

Rodinný dům ve Švýcarsku, Lausanne
Architect: Marek Pavlas
Completion:2017
Area:135 m2
Built Up Area:70 m2


Rodinný dům se nachází nedaleko Lausanne v rekreační oblasti v těsné blízkosti Ženevského jezera. Pozemek má velice skromné rozměry. Proto je dům maximálně kompaktní se zastavěnou plochou nepřesahující 70 m². Pro získání požadované užitné plochy je dům plně podsklepený.
Jihozápadní fasáda je velkoryse prosklená. V přízemí zahrnuje vstup na terasu a v horním patře nabízí výhled na Ženevské jezero a Alpy včetně průhledu na Mont Blanc. Na tuto fasádu navazuje předsazená konstrukce balkonu doplněná venkovními stínícími roletami. Ostatní fasády jsou naopak uzavřené s minimem okenních otvorů pro zachování pocitu soukromí vzhledem k velké hustotě zastavěnosti v blízkém okolí.
Dům je navržený jako dřevostavba z masivních panelů CLT. Dřevo je v interiéru v maximální míře přiznané a je použité i v exteriéru na obkladu všech fasád.
Hlavní společné prostory – obývací pokoj s jídelnou a kuchyní se nachází v přízemí, odkud je vstup na terasu a na zahradu. Dále se v přízemí nachází vstupní prostory, wc a spižírna. Technické zázemí je umístěno v suterénu. Patro zahrnuje dvě ložnice a hlavní koupelnu.
0 comments
add comment

more buildings from Marek Pavlas