Rodinný dům Chotilsko

Rodinný dům Chotilsko
Dispozice tohoto domu byly nejvíce ovlivněny požadavkem investora na společné prostory. Jelikož dům nyní slouží převážně k rekreačním účelů a klient požadoval možnost posezení většího množství lidí, je tomuto požadavku podřízen obytný prostor, který je zároveň propojen s venkovní velkou terasou. Terasa je zastřešena "kšiltem", který dovolí ji užívat i během deštivých dnů. Zároveň slouží v letních měsících jako pasivní stínění prosklené stěny obývacího pokoje. Další nesporná výhoda tohoto zastřešení je fakt, že odstíní hluk bavící se společnosti na terase a neruší tak spící v pokojích v patře. Krom zádveří a skladu se v přízemí nachází koupelna, která je hojně využívána hlavně v letních měsících. V koupelně je za posuvnými panely schováno technické zázemí. Aby bylo docíleno segregace klidové a pobytové části, byl vstup na schodiště umístěn do zádveří, čímž došlo k eliminaci přenosu hluku z pobytové části přes schodiště do patra.
V patře je součástí chodby malá čítárna s knihovnou. Je zde samostatné wc, koupelna, ložnice a dva velké pokoje. V podhledu chodby jsou umístěny stahovací schody, po kterých je přístup do půdního prostoru, jenž skýtá velké úložné prostory.

Stavba je na pozemku umístěna s ohledem na stávající zástavbu a v návaznosti na přilehlou komunikaci. Dům je otevřen směrem k jihu do zahrady, čímž dodává vnitřnímu prostoru domu patřičnou intimitu a umožňuje v zimních měsících využití nemalých tepelných zisků ze slunečního záření. V letních měsících jsou tyto zisky eliminovány zavěšeným zastíněním z dřevěné konstrukce. Nosný systém RD – stěny tvoří lepené masivní dřevěné panely Novatop Solid tl. 84 mm. Nosný systém GARÁŽE – stěny tvoří lepené masivní dřevěné panely Novatop Solid tl. 62 mm.
0 comments
add comment

more buildings from 3AE s.r.o.