Rodinný dům Černošice

Rodinný dům Černošice
Rodinný dům pro čtyř až pětičlennou rodinu vytváří moderní prostředí pro bydlení, svou orientací a usazením v severozápadní části zahrady však respektuje a nenarušuje charakter okolní zástavby. Pozemek se vzrostlou zelení se nachází ve starší, klidné obytné čtvrti Černošic.

Zachování intimity interiéru a respekt k soukromí sousedů vedli k řešení uzavřít stavbu ze tří stran. Naopak svou jihovýchodní stranou se dům otevírá do zahrady všemi svými obytnými místnostmi. Objekt je součástí zahrady, která volně přechází přes venkovní obytný prostor pod vykonzolovaným patrem do domu.

Dispozice vznikala jako příběh, který se utvářel na základě každodenního života stavebníka. Do domu se od ulice vstupuje po kryté "lávce", na kterou dohlíží okno z kuchyně. Soukromí zahrady je chráněno zastřešeným stáním pro dvě auta a navazujícím malým dřevěným skladem.

Zádveří plynule přechází do obytného prostoru přes halu, kterou je z obou stran možné oddělit posuvnými dveřmi a přidělit jí a navazujícímu schodišti do patra buď funkci obytnou, nebo spojovací. V přízemí je vedle velkého obytného prostoru s jídelnou, kuchyní a spíží i pokoj pro hosta, využívaný též jako pracovna.

Pokoje v patře jsou racionálně uspořádány podél jihovýchodní fasády domu a nabízí výhled do zahrady, čím zajišťují obyvatelům domu intimitu. Dispozice pokojů je vytvořena tak, aby v budoucnu mohly vzniknout tři dětské pokoje.

Složení obvodové stěny:

předstěna s vloženou izolací tl. 50 mm
OSB deska tl. 15mm
rámová konstrukce KVH 120/60 mm, s vloženou izolací tl. 120 mm
vnější opláštění DHF deska tl. 13 mm
kontaktní zateplovací systém tl. 60 mm, silikonová stěrková omítka

Vnější obvodový plášť:

cementovláknité šablony Cembrit, modřínové palubky, stěrková omítka
Střecha: plochá
Okna: plastová s dvojsklem, předokenní rolety
Topení: plynový kotel, radiátory v místnostech
0 comments
add comment

more buildings from Prodesi