Architect: Růžena Žertová
Address: Zákoutí 2, Žabovřesky, Brno, Czech Republic
Project:1978
Completion:1979-82


back to article
4 comments
oximorón
maxim
| 09.01.20 10:54
Existenční problémy je donutili stavět dům... zvláštní spojení.
la poca bellezza
| 09.01.20 10:59
príjemné, útulné, úžasná dispozícia, ... možno pre niekoho malá, ale o to väčšia nádhera
... (7:- D)...
šakal
| 10.01.20 09:39
... No jóóó. Já se taky u toho sdělení o "existenčních problémech" smál! Ale - nazdory tomu, jak humorně to působí - je věc pro lidi, co tu dobu zažili, srozumitelná. Ony nemovitosti měly tenkrát úplně legrační cenu v porovnání s dneškem. Platy byly sice asi tak desetkrát menší, ovšem cena realit nebyla desetinová. Ta byla možná až dvacetkrát menší v porovnání s dneškem: cena chalupy podle stavu 35 - 50 tisíc, rodinný dům typu Okal asi 105 tisíc. No... a vzhledem k tomu, že se často stavělo svépomocí, mohl člověk pořídit domek rozhodně snáze než dnes. (Samozřejmě, pokud jste byl učitel s platem 2500,- čistého, měl za ženu zdravotní sestřičku a bydlel jste ve velkoměstě, tak tam jste si vilku nepořídil.)
celkom pekné retro
roman
| 14.01.20 12:07
inšpiratívne puristický interiér v rámci možností doby vzniku, len škoda nízkej svetlej výšky, tá tomuto inak vydarenému domčeku nesvedčí
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.