RIVERGARDEN 3

Novostavba administrativního centra

RIVERGARDEN 3
Spolupráce:Jana Hamrová, Petra Hellerová, Jakub Murla, Karolina Wlodarczyk
Address: Rohanské nábřeží, Karlín, Prague, Czech Republic
Investor:HB REAVIS
Completion:2014


Do této rozvojové lokality Prahy 8 jsme se dostali přes mezinárodní soutěž v roce 2005. Na celé území Rohanského nábřeží tehdy soutěžila řada týmů, včetně takových jako David Chipperfield, EM2N, Marcel Meili nebo Baumschlager & Eberle.

Dva póly
Po několika majetkoprávních obměnách bylo požadavkem spojit původně tři fáze do jedné budovy lemující bulvár Rohanského nábřeží v délce 250 metrů, což představuje celý městský blok. Vzhledem k urbanismu místa jsme považovali za důležité držet členění fasád na dva různé póly. Osmipatrová budova nabízí zhruba 25 tisíc čtverečních metrů plochy pro kanceláře a maloobchodní jednotky. Za touto linkou kancelářských budov podél ulice Pobřežní je plánována obytná část.

Vertikála versus horizontála
Parter je tvořen dvoupodlažním podloubím s obchodními plochami, vstupními halami a průchody do zeleného vnitrobloku. V kontrastu se sousedním objektem s plastickým vertikálním rastrem tmavě bronzového obkladu a klasickou sloupovou kolonádou, pracujeme s horizontální dynamickou formou s vykonzolovaným zakrytím volného parteru a hladkou kapotáží z bílého skla. Uvnitř budovy jde v podstatě o lineární prostor se čtyřmi jádry a čtyřmi recepcemi, které by měly oživit rytmus na Pobřežní ulici. Projekt byl koncipován tak, že získal certifikaci BREEAM.
0 comments
add comment

more buildings from SCHINDLER SEKO ARCHITEKTI s.r.o.