Architect: Archanti | Martin Daněk
Address: Na Kopci, sídliště Březinova, Jihlava, Czech Republic
Project:05.2012
Completion:06.2013
Price:800 000 CZK


back to article
3 comments
Úprava bytu
Jolana Fritschová
| 15.06.15 10:37
Úprava se mi líbí, jen bych udělala dvě drobné změny- sprchový kout posunula na konec koupelny, otočila o 90 stupňů, pak vana a pračka. A dveře mezi koupelnou a ložnicí posunula do prostoru, aby za nimi v ložnici mohla být třeba mělká komodka.Jinak za mě pěkná úprava!Děkuji.
...
Daniel John
| 16.06.15 06:37
Pokud bych si k rekonstrukci bytu přizval architekta, čekal bych osobité, praktické řešení, které svoji komplexností překročí obzory běžného investora. Tady to na mě působí, že jedno mizerné dispoziční řešení bylo nahrazené jiným. Jako by se někdo pustil do rekonstrukce, kreslil a kreslil, snil a snil, ale na konci by vznikl jen nepříliš funkční hybrid.
Z hlediska uživatelské přívětivosti je na tom nejhůře ložnice, zcela nesmyslně přístupná z uzoučké kuchyně a zároveň propojená s koupelnou. Z hlediska hluku to tedy ložnice schytá neskutečně, to nemluvím o pachu z kuchyně. Sen o velké koupelně se stejně nesplnil, není to v možnostech takového bytu. Nesmyslné je umístění umyvadla přímo do vstupu do koupelny, navíc bez dostatečného úložného prostoru, úletem je velká sprcha, která vzhledem k volnému umístění bez zástěny bude akorát tak zdrojem neustálé potopy na podlaze, přichycení hlavové sprchy je jak z Přemka Podlahy. Podlaha v celém bytě je tmavá, což je krajně nepraktické, na takové podlaze je všechno vidět, ale to je pochopitelně věcí vkusu a cítění obyvatel. Dalším nesmyslným řešením je, navíc zatím neexistující, posuvná stěna mezi vstupní chodbou a obývákem. Momentálně je toto řešení dalším místem, kde se nadměrně šíří hluk, po případné instalaci se nic zásadně pozitivního nestane.
Otvory
BoD
| 19.10.18 01:25
Zajímalo by mě, jak náročná byla realizace zmíněných dvou "velkorysých otvorů" , v soustavě T06B jsou ty dvě stěny tuším nosné. Jak jsou otvory velké a jakou stabilizaci panelu bylo nutné provést (nadpraží apod.).
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Archanti