Rekonstrukce a přístavba rodinného domu u Prahy

Rekonstrukce a přístavba rodinného domu u Prahy
Rodinný dům se nachází na pozemku nedaleko Prahy, v jedinečné lokalitě uprostřed lesa, poblíž Národní přírodní rezervace. Původní rekreační zóna se postupně během let změnila na oblast s možností trvalého bydlení.
Rekonstruovaná část domu byla dříve využívaná jako rekreační chata. Majitelé si místo natolik oblíbili, že se rozhodli pro celkovou přestavbu a rozšíření.
Základní hmotu domu tvoří původní objekt, kde je v přízemí situovaná obytná část s kuchyňským a jídelním koutem a v 1. nadzemním podlaží zůstaly zachovány ložnice se šatnou a koupelna. Přístavba domu je v přízemí propojená s původním domem přes předsíň a vznikla zde samostatná jednotka s ložnicí, šatnou, sprchovým koutem a wc. Hmota přístavby je přízemní, na její střechu navazuje zastřešení terasy před vstupem, které vytváří horizontální základnu kontrastující s vertikálou štítových stěn.
Jako materiál fasády byla zvolená dřevěná prkna (sibiřský modřín), v kombinaci s plechovým obkladem na hmotě přístavby. Hliníková okna, tmavě šedé barvy, podtrhují zcela moderní charakter domu.
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
Střecha
19.11.20 07:56
show all comments

more buildings from EBM Expert, s.r.o.