Prodejna Rolrols

Prodejna Rolrols
Spolupráce:Barbora Říhová
Address: OC Řepy, Řepy, Prague, Czech Republic
Completion:2023


Fotografie: Dalibor Hoffmeister
Architektonický návrh prodejny je rozdělen do dvou hlavních funkcí, které jsou umístěny na hlavní ose a dělí se na část určenou především pro zaměstnance a část sloužící k prezentaci produktů. Hlavní osa prostoru směřuje od vstupu do prodejny až k výstupu na terasu. Tato osa je zdůrazněna prvky s dekorem cortenu, které zahrnují recepci, pobytové schodiště s parapety a výstupní rampy.

Interiér je rozdělen pomocí svislého dřevěného laťování, které definuje jednotlivé prostory s jejich specifickými funkcemi. Tyto lehké dělící příčky, vyrobené ze smrku, propouští dostatek světla do pracovních míst, co umožňuje zaměstnancům vykonávat svou práci v příjemném prostředí. Důležité je, že zaměstnanci mají díky jejich propustnosti kontrolu nad tím, kdo se pohybuje v interiéru, to zvyšuje bezpečnost a pocit soukromí.

Pro klienty, kteří si chtějí prohlédnout produkty ve větším počtu nebo s rodinou, jsou k dispozici pohodlná designová křesla. Zároveň mají možnost posadit se na parapety, které nabízejí přímý výhled na terasu s pergolami. Konzultace ohledně produktů týkajících se stínění, probíhají na velkém ostrůvku se šuplíky, ve kterých jsou uloženy všechny potřebné materiály a ovladače. Zaměstnanci zde mají snadný přístup ke všemu, co potřebují k úspěšné prezentaci nabízeného sortimentu.

Pro lepší představu, jak jednotlivé stínící produkty fungují, jsou všechny výrobky umístěny přímo na oknech prodejny. Navíc je v centru prodejny velký box se skutečnými okny, který umožňuje zákazníkům prozkoumat různé možnosti a vyzkoušet si, jak by tyto produkty vypadaly a fungovaly u nich doma.

V návrhu jsme využili stávajícího stropu s vlnitým plechem a nechali jsme veškerou potřebnou techniku viditelnou. Majitelé Rolrols preferují industriální styl, a proto jsme pracovali s touto technikou odkrytých konstrukcí. Vzduchotechnika, trubky a držáky jsou vybrány v bílém provedení a ostatní prvky jsou pokryty bílou barvou, což tvoří zajímavý kontrast.

Osvětlení od firmy Pairam bylo navrženo tak, aby co nejlépe sloužilo k prezentaci produktů. Svítidla jsou navíc flexibilní, umožňují totiž snadnou úpravu a přizpůsobení změnám v dispozici prodejny v průběhu času. Podlaha je realizována praktickou stěrkou, která je vhodná pro klienty chodící do prodejny i s kočárky nebo přicházející z venkovního prostředí. Tento typ podlahy je snadno udržovatelný, což usnadňuje čištění po dešti nebo po zašpinění.

Zaměstnanci jsou v průběhu dne stále v kontaktu s děním v celé prodejně, protože jejich pracovní místa jsou opticky oddělena, ale zároveň mají dostatek prostoru pro případné konzultace s montéry.

Nedílnou součástí prodejny je zasedací místnost pro celý tým Rolrols, kde se konají organizační a edukativní setkání. Tato místnost je oddělena francouzskými okny, která slouží k prezentaci jejich automatizovaných produktů. Pro zvýšení soukromí nebo klidu lze místnost úplně zatemnit pomocí velkého závěsu umístěného mezi pracovními místy a zasedacím prostorem. Pro zaměstnance je připraveno zázemí včetně toalet, sprchy a malé kuchyňky. Pro soukromé hovory je možné se uzavřít do místnosti za skleněnými dveřmi.

Produkty jsou prezentovány ve dvou formách: reálně a interaktivně. Reálná prezentace zobrazuje výrobky v typických situacích v domácnostech klientů, například pergolu na terase nebo venkovní okno se žaluziemi. Interaktivní prezentace vystavených produktů zahrnuje hravější prvky, jako jsou vzorky vysouvajících se boxů nebo šuplíků. Tímto způsobem je zákazníkům umožněno lépe si představit, jak tyto produkty budou vypadat a fungovat v domácím prostředí.

Celkově je architektonický návrh prodejny navržený jako poutavý a funkcionalní, což uspokojí potřeby jak zaměstnanců, tak klientů. Elegantní design a inovativní prezentace produktů vytváří zajímavé a příjemné prostředí, které podporuje prodej a zároveň reflektuje přání majitelů po industriálním stylu.
0 comments
add comment

more buildings from Kornélia Dousková