Architect: Soňa Urbánková
Address: č.p. 23, Skalička, Czech Republic
Project:2017
Completion:2020-21


back to article
6 comments
... No,...
šakal
| 19.08.22 01:49
... nerad chválím, ale občas musím!

Dívám se na tu věc a nějak se ve mě vkrádá opatrný dojem, že takhle, pomaloučku se u nás přeci jen začíná ustavovat to, co marně vyhlížíme tři desítky let – solidní architektonický standard. A právě na těchhle malých zakázkách. Neokázalých úkolech pro pár stovek spoluobčanů. Náves s autobusovou zastávkou, zákoutí se stromem a dvěma lavičkami, přestavba stodoly pro místní kulturu nebo maličká radnice se dvěma úředníky a jedním stojanem na kolo…
Neuměl bych všechny ty projekty vyjmenovat (což je patrně i doklad toho, že je jich stále víc), hlava si nepamatuje jednotlivosti. Ale už si pamatuje trend… směr. A ten je moc dobrý!
radost
| 19.08.22 12:34
S radostí musím kvitovat, že se konečně u architektů začíná obracet trend v navrhování pinterestových škatul, jejichž hlavním úkolem je vymezit se a šokovat. Co jsem si stačil všimnout, tak poslední realizace hlavně na jižní Moravě pracují s místem a barevně souzní s okolím. Dokážete si představit, jak by tento obecní dům vypadat s černou střechou?
...
Bohdan
| 19.08.22 12:23
1*
Trend
Vích
| 20.08.22 12:16
Nemohu se nepřidat s pochvalou. Jsem moc rád, že se tu stále více objevují místo nemoderních krabic, moderní chalupy. Však tu o tom minimálně 10-15 let vedeme polemiky, zda není lepší kontextuální cihlové stavení s keramickou krytinou lepší než pohledový beton a titanzinek. Zrovna dnes jsem na dovolené u Barcelony obdivoval Kolonii Guell, kde je vidět od žáků Gaudího nádherná práce s režným zdivem, trochu jak z Amstetdamské školy nebo od Kotěry a Novotného. Toto přenádherné řemeslo bude myslím další krok v obnově naší architektury.
Promyšlené, uměřené, půvabné
JP
| 21.08.22 05:53
Soňo, to je velice vydařená realizace, gratuluji.
Akustika sálu/stodoly
JV
| 25.08.22 07:29
Pohledově velmi krásné, avšak "peklíčko pro zvukaře" Ve stodole absence jakýhkoli akusticky tlumících prvků (krom krovů), které= by pohltily zpětné odraz zvuku od stěn. Stačí nahlas tlesknout a ratatýrung je na světě
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Soňa Urbánková