Michalka Line

fáze I

Michalka Line
HIP:Ing. Radomír Pauler, Bc. Sandra Kóšová
Address: Chleborádova ulice, Michálkovice, Ostrava, Czech Republic
Project:2018-19
Completion:2019-21
Area:108 m2
Built Up Area:54 m2
Built Up Space:480 m3


back to article
4 comments
(7:- | )
šakal
| 15.09.21 12:28
... U takhle malého domečku schodiště přímo před oknem hlavní obytné místnosti, s absolutně nevyužitelným prostorem pod ním samým, zato s možností kdykoliv si o ně roztrhnout hlavu při dětské hře se psem. Ježíšikriste!

... Ježíši Kriste! Ježíši Kriste! Saturn zase někam odjel."
hmm
Bohdan
| 15.09.21 03:30
To je jako když jsme za socíku malovali siluety továrních hal s šedovýma střechama.
Je to teda pěkně zubatý ...
vztah k sousední parcele s rodinným domem
Vojtěch Šrut
| 15.09.21 08:01
Zajímal by mě vztah nových bytů k zahradě s domkem na vedlejší parcele. To je prostor, který si nové byty jednoznačně nárokují okny 9 třípodlažních bytů umístěnými 2 metry od hranice pozemku. V druhé fázi se tam obrátí dalších 9 bytů, alespoň už ve větším odstupu. Pokud tahle parcela k novým bytům patří, je nebo bude tam společná zahrada pro obyvatele bytů, pak je vše v pořádku, možná v tom domku dokonce bydlí placený zahradník.
Pokud je to ale tak, jak to z fotek a výkresu situace vypadá, totiž že ten domek s novou zástavbou nesouvisí, pak je to hodně zlé. Chápu, že developer chce maximální zisk, architekt možná taky, i když to je na pováženou, ale co celá schvalovací mašinérie s orgány územního plánování, hlavními architekty, posuzováním vlivů na všechna myslitelná prostředí a osoby. To je vážně OTRAVA!!!
Malé domečky, malé pozemky.
| 16.09.21 11:07
Já si zase říkám, že na tak malém pozemku měli střechu vybudovat jako obytnou. Zdá se mi neymyslné, že rodiče budou běhat až do druhého patra po jednoramenném schodišti. Dal bych tam dvouramenné a ložnici rodičů umístil do prvního poschodí. Do toho místa meměli cpát tolik vysokých domů.
Prostředí není nesourodé jak píše architekt, spojuje je volné umístění izolovanách domků v jednotné sváteční šluté až okrové barvě s šikmými střechami v zemitém odstínu. Hodily by se tam dvojdomky až trojdomky, částečně jen jednopatrové.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from ATELIER 38 s.r.o.