Korkový byt

Korek kam se podíváš

Korkový byt
Completion:2015
Area:78 m2


Prostorově velkorysý byt pro mladého muže v panelovém domě v Praze Kobylisích, kde bylo touhou investora v co největší míře použít přírodní korek. A tak se tento materiál stal jedním z ústředních motivů koncepce řešení bytu.
Prostorově velkorysý byt pro mladého muže v panelovém domě v Praze Kobylisích prošel celkovou rekonstrukcí. Nutná byla výměna rozvodů, kompletní úprava dispozice koupelny, kuchyně a povrchů stěn i podlah.
Na ploše 78 m² si klient přál vytvořit jednoduše a jednotně působící interiér a jeho touhou bylo v co největší míře použít přírodní korek. A tak se tento materiál stal jedním z ústředních motivů koncepce řešení bytu.
Objevuje se na podlahách téměř celé plochy dispozice. Velkoformátová plovoucí podlaha z přírodního korku s odolnou povrchovou úpravou vnesla pro byt v panelovém domě nejen estetické sjednocení ale i další výhody - vynikající akustické a tepelně izolační vlastnosti.
Korek se propisuje také na stěně koupelny, kde se kolečková korková mozaika stala zajímavým, ale nevtíravým detailem vedle jednoduchého obkladu z velkoformátové šedivé keramiky. Úpravou půdorysu koupelny a přesunem pračky do samostatné niky v předsíni se podařilo umístit v koupelně nejen vanu ale i sprchový kout.
Úprava dispozičního řešení kuchyně přinesla propojení obývacího prostoru s jídelním stolem a samotným koutem s kuchyňskou linkou. Tato je tvarově i materiálové jednoduchá, poskytuje však maximální možnou úložní plochu a taktéž i komfortní prostor pro majitelovu zálibu ve vaření a dobrém víně.
Nad jídelním stolem visí korkový lustr z dílny designera Benjamina Huberta, vyroben ze zbytků korkové drtě vzniklé jako odpadní materiál při výrobě korkových zátek pro víno.
V předsíni uvítá mobilní stolička z přírodního dřevěného špalku a nika na klíče či připíchnuté odkazy s korkovými zády. Celý prostor se dále nese v bílé barevnosti kombinované se světle šedými odstíny na zabudovaných nábytkových prvcích.
Formafatal
0 comments
add comment

more buildings from formafatal