Address: Ostravská 451, Rožnov pod Radhoštěm, Czech Republic
Investor:Hotel Eroplán a. s.
Project:2007
Completion:2008-09
Built Up Area:516 m2
Site Area:2665 m2
Built Up Space:3200 m3
Price:40 000 000 CZK


back to article
4 comments
Budova vedle
| 17.10.19 09:37
Kultivovat tu budovu vedle by šlo jedině tak, že se zbourá. Ty dřevěné lamely tam byly jen dočasně, jako kostra pro plechové? Měli je tam nechat...
Fasáda
| 17.10.19 12:39
Na některých fotkách je fasáda "zabalena" do dřevěných lamel, na jiných jde o proužky tahokovu. Mám to chápat tak, že jde o fotky z různých období, a že lamelová fasáda byla nahrazena tahokovem, protože se neosvědčila? V každém případě "zvláštní"...
Stavba inspirovaná stadiónem na OH v Pekingu
Dagmar Kovalčíková
| 17.10.19 08:29
Nedávno jsem Rožnov po letech navštívila a mohu s potěšením konstatuji, že se Rožnov úžasně zvedl a zvelebil. Totéž ale nemohu říci o tvarové kopii stadiónu na OH v Pekingu nebo Babišova ptačího hnízda. S Valašskem nemá kovem obalená stavba nic společného a situování vedle Aeroplánu je také na pováženou. I mistři (bez invektivy) s občas "utnou".
Re: fasáda
redakce
| 23.10.19 04:02
Sdílíme informace přímo od architekta Fránka: "stavba ve tvaru bochníku chleba byla autorsky navržena s dřevěným opletením po celém jejím povrchu, což fungovalo jako sněhozábrana při každoročním množství sněhu v této oblasti. A jako reminiscence na místní proutěné výrobky Valašska. Po několika letech toto opleteni v perfektním stavu nechal investor odstranit a nahradit lokální firmou Taros zcela nevhodnými pasy z Tahokovu, na která umístil v noci blikající LED svítidla, čímž stavbu znešvařil."
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Fránek Architects