Interiér rodinného domu v Hradci Králové

Interiér rodinného domu v Hradci Králové
Interiér jsme navrhovali do novostavby řadového domu, jehož interiér byl ve stavu Shell & Core s realizovanými dělícími konstrukcemi. Dispoziční řešení bylo s ohledem na požadavky klienta zachováno.
Převzaté dispoziční členění domu z našeho pohledu trpělo dvěma hlavními nemocemi. Nedostatkem denního světla a nevhodně řešeným hlavním obytným prostorem s razantně poddimenzovanou velikostí kuchyně.
Jako hlavní prostředek k prosvětlení interiéru jsme samozřejmě použili prosklené plochy dveří a stěn. Ale jako mnohem důležitější se v průběhu navrhování ukázaly plochy, které jsou světlem pokryty. V hlavním vstupu do domu není klasické zádveří, ale stěna koupelny se zaobleným rohem exponovaným k proskleným vstupním dveřím. Stěna je posetá hrou stínů. Stejný efekt opakujeme pomocí zalomené stěny šatny v ložnici, která trpí nedostatkem světla snad ještě víc než zádveří. V přízemí nám v našem záměru velmi pomáhá epoxidová stěrka, která jemně odráží denní i umělé osvětlení. Zbylé plochy interiéru navrhujeme do světlých odstínů, tmavými akcenty šetříme.
Nevhodně navržený hlavní obytný prostor řešíme diagonálně umístěnou kuchyní, na kterou svým nepravidelným tvarem navazuje krbová obestavba. Stropní krajinu protíná diagonálně vedená světelná lišta.
Nepravidelnost, která se v interiéru vyskytuje není tedy nahodilá. Je naší odpovědí na nedokonalost původního záměru.
ARCHPORT
0 comments
add comment

more buildings from ARCHPORT