Interiér malého bytu v Praze

Interiér malého bytu v Praze
Project:2015
Completion:2017


Když se sejde architekt a investor, kteří si vzájemně sedí, je to vždy výhra. A to pro obě strany. Klient má bydlení, které mu ve všech směrech vyhovuje, architekt má realizaci, za kterou si stojí a nebojí se ji ukázat světu.
Klient nás kontaktoval doslova za pět minut dvanáct. Den před odletem na dlouhotrvající pracovní pobyt za oceánem. Naštěstí jsme si lidsky, i co se týče stejného vkusu, velmi sedli, takže spolupráce probíhala velmi hladce.

DISPOZICE / INTERIER
Byt byl ve své původní dispozici rozdělen na dvě oddělené průchozí místnosti. Vzhledem k tomu, že byt byl developerem čerstvě rekonstruován do této podoby, společně jsme se rozhodli, že nemá smysl pouštět se do nějakých zásadnějších dispozičních změn spočívajících v ubourání dělicí stěny. Pracovali jsme tedy na podkladu stávajícího dispozičního řešení.
Ve vstupní části je navržen jednoduchý botník, nad kterým je instalován držák na kolo, a je zde ještě uvažováno s háčky pro pověšení svršků.

Vstupuje se do kuchyně s jídelnou, kde jsme si i přes poměrně malé rozměry dovolili navrhnout ostrůvek. Funguje jako takový středobod celé místnosti. Nabízí dostatečný prostor pro vaření, navíc je prodloužený a vytváří tak jídelní část ve stejné úrovni. Sezení je řešeno vyvýšenými barovými židličkami. Při vaření je tak klient otočený směrem do místnosti, má výhled z okna ven a nemusí se k hostům otáčet zády.

Na stěně je umístěn podsvícený policový systém, kterým bude umocněn "barový" dojem celé kuchyně. Počítá se zde s vystavením sklenic a dalšího nádobí.
V rohu této místnosti je malý kout s kulatým oknem, který jsme využili jako komoru pro umístění zavazadel a větších předmětů. Tento koutek je od zbytku místnosti oddělen posuvným panelem.
Ve druhé místnosti se nachází obývací pokoj s ložnicí. Vzhledem k tomu, že klient má pracovně velmi nepravidelný režim, který se příliš neohlíží na denní/noční dobu, rozhodli jsme se tuto místnost předělit posuvnými panely a místo na spaní tak v případě potřeby úplně oddělit od obývací části a tím zajistit klid na odpočinek i během dne, aniž by to mělo zásadní vliv na režim jeho partnerky. Tato dělicí stěna je v jedné části prosklená, aby se, pokud si klient přeje, mohlo do ložnice dostat ranní slunko. V opačném případě jsou okna vybavena zatemňovacími roletami tmavé barvy.
V ložnici se nachází šatní skříň a za postelí je ještě úložný prostor pro umístění peřin.

Pracovní místo je navrženo u okna, jedná se o jednoduchou sestavu stolu s nízkým šuplíkem, který "je položen" na skříňce s výklopem.
Obývací pokoj je vybaven jednoduchou pohovkou šedé barvy a konferenčním stolečkem. V úrovni dělicí příčky je uvažováno s instalací projekčního plátna se zpětnou projekcí, která zajistí možnost sledování filmů jak z obýváku, tak z ložnice.

BAREVNOST, MATERIÁLY
Materiálově je interiér řešen v kombinaci bílého Thermopalu, dřevěných prvků - dub přírodní s olejovaným povrchem, a šedých kompaktních desek Fundermax s hliníkovou vložkou, která ve svém detailu - v hraně - vytváří zajímavý efekt. Obvodové stěny jsou obloženy bílým lícovým zdivem.
Doplňky byly vybrány rovněž v této barevnosti, použili jsme zejména výrobky skandinávského designu - ve dřevě či v šedé barvě.
2 comments
add comment
Subject
Author
Date
Skvělé!
Pavla G.
01.03.18 10:38
Bez chyb
Ladislav K.
01.03.18 12:21
show all comments

more buildings from boq architekti