Architect: Pavel Lazarov
Address: Branka, Komín, Brno, Czech Republic
Completion:2011
Area:169 m2


back to article
1 comment
Jééé,...
šakal
| 24.11.23 10:45
... to je hezké! (7:- ))

... A maličké... Vlastně takové 3 a 1/2 + 1 (s komfortem vlastní zahrádečky).
Právě proto mě trochu zaráží ten komplikovaný nástup na hlavní schodiště mezi polozapuštěným přízemím a patrem. Nejen, že to kazí prostorový zážitek, kdy je člověk před vstupem do obýváku v patře zbytečně nucen dvakrát zatočit za roh, ale ještě to plýtvá vzácným místem. Klidně mohl být vstup do domu na stejné straně půdorysu jako jsou schody a koupelna se mohla přestěhovat blíž k ložnici pána domu. Zkrátil by se tím nástup na schodiště, zbylo by více místa pro předsíň a dalo by se uvažovat o intimnějším propojení koupelny s hlavní ložnicí.
Chápal bych stávající řešení, pokud by šlo jen o adaptaci původního domu, ale když se stavělo z gruntu znova (jak píše autor "na zelené louce"), tak mi to nedává smysl.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Pavel Lazarov