Byt STROM

Byt STROM
Mladý pár nás oslovil s žádostí o radu při výběru svého budoucího nového domova. Nakonec padla volba na prostorný, více než 90 m² velký byt, který si vyžádal kompletní rekonstrukci. Byt se nachází ve funkcionalistickém domě v centru Prahy, ale zároveň v bezprostřední blízkosti zeleně.

Přáním klienta bylo vytvořit domov, který poskytne pocit vzdušnosti a prostornosti a zároveň si přáli možnost oddělit denní aktivity tak, aby se členové domácnosti navzájem nerušili.

Úpravou dispozice jsme získali velký podélně prosvětlený obytný prostor. Díky velkým oknům je v souvislosti s dispozičním zlepšením vidět do zeleně korun stromů i z centrální obytné části bytu. Hráli jsme si s průhledy jak do exteriéru, tak mezi vnitřní prostory bytu.
Centrem dispozice je kuchyně s masivním dubovým jídelním stolem, která odděluje obývací pokoj a pracovnu, později přebudovanou na dětský pokoj. Ložnice je umístěna v samostatném bloku, propojená s denní osvětlenou koupelnou.

Hlavní motiv propojení interiéru jsme hledali společně s klientem a žádná z myšlenek nebyla přesně taková, jakou jsme si přáli, dokud se náhodou neodhalila krásně zpracovaná betonová trámová stropní konstrukce, částečně s viditelnou kresbou dřevěného bednění.

Nový interiér byl vytvořen s ohledem na stávající prvky bytu - betonový trámový strop, masivní dlouhé parapety z černého terazza, renovované dubové parkety. Tyto základní detaily jsme dodrželi jednoduchými barvami a materiály - bílá, černá, kov, betonové povrchy a dubové dřevo.

Spojujícím prvkem nábytku v hlavním obytném prostoru je velká a dlouhá knihovna, procházející celou šířkou dispozice. Kabely jsou umístěny v kovových trubkách podél stropních profilů, design vypínačů a zásuvek (Berker řada 1930) byl zvolen jako připomínka klasických otočných vypínačů.
Stěny koupelen jsou obloženy matnou keramickou mozaikou, v jemných tónech krémové a matné zelené, doplněné hrubým kontrastem v betonových umyvadlech, betonové mazanině na podlahách v kombinaci s černými kovovými rámy, bateriemi, madly a svítidly.
0 comments
add comment

more buildings from formafatal