Bungalov u lesa

Bungalov u lesa
Project:2015
Completion:2023
Built Up Area:210 m2


Bungalov pro mladou rodinu je umístěn na nestandardním podlouhlém pozemku ležícím na okraji obce. Místo pro stavbu je obklopeno rozsáhlými lesy a právě les a příroda byly hlavním motivem návrhu domu. Myšlenkou bylo vytvořit dům ve tvaru jehličnanu a přiblížit se idee použitím přírodních materiálů.

Majitelé kladli důraz na maximální orientaci k přilehlým lesům a zachování soukromí jednotlivých provozů uvnitř domu. Toho je docíleno pomocí specifického tvaru objektu, kdy jsou vytvořeny odskoky podporující hlavní ideu – vytvoření jehličnatého stromu. Pomocí těchto odskoků se dům dělí na jednotlivé části, poskytuje odclonění od sousedních pozemků a směřuje všechen svůj děj do zahrady.

Dalším důležitým bodem byl pro rodinu charakter společného prostoru. Denní zóna je tak dominantním prostorem v domě otevřeným do zahrady. Obývací část s kuchyní v sobě nese spoustu nápadů majitelů včetně prvku v podobě zrcadlového okénka pro posezení.

Další "odskok" patří dětem. Každé z nich má svůj vlastní pokoj a společně se dělí o koupelnu, ve které mají ovšem každý svůj prostor a umyvadlo.

Poslední část, konečná, patří rodičům. Jde o ložnici se soukromou šatnou a koupelnou. Právě koupelna je prostor, ze kterého se nabízí ničím nerušený výhled směrem do zahrady a lesa. Ten si majitelé mohou užívat z ocelové vany zapuštěné do podlahy.

Součástí domu je i garáž pro dva automobily, která je v další z částí a navazuje plynule na příjezdovou komunikaci.

Při výběru materiálů byla respektována blízkost lesa a inspirace přírodou, proto je použit hlavně dřevěný obklad v kombinaci s omítkou, vše je doplněné o antracitové rámy oken a oplechování ve stejném odstínu.
0 comments
add comment

more buildings from Master Design s.r.o.